Фірташ розповів таємниці газового ринку

Власник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ розповів, що його компанія дотувала Україну, але більше не буде цього року.


Всю маржу від продажу російського газу в Україні одержував "Нафтогаз", заявив співвласник компанії RosUkrEnergo Дмитро Фірташ.

Фірташ заявив, що його компанія щороку дотувала Україну приблизно на 1 мільярд доларів і ніколи не заробляла на Україні.

Вчора Дмитро Медвєдєв заявив, що "Нафтогаз" у 2008 році одержував на російсько-українському кордоні газ по 179,5 долара за тисячу кубометрів, а на українському ринку він перепродувався по 320 доларів.

"Весь газ за ціною 320 доларів продавав "Нафтогаз", - заявив Фірташ в інтерв`ю газеті "Ведомости". Проте він не знає відповіді на запитання, куди йшли ці гроші.

"Сьогодні "Нафтогаз" повністю під контролем уряду, очолюваного Юлією Тимошенко. Це питання потрібно ставити їй", - вважає Фірташ.

Він розповів, що 2007 року RUE продавала газ "УкрГаз-Енерго", а та вже постачала його промисловим споживачам і близько 12 мільярдів кубометрів - "Нафтогазу".

"Тому, коли "Нафтогазові" не вистачало коштів, ми знали, який у нього розрив по грошах. Коли працювала схема спільного підприємства RUE і "Нафтогазу", у нас не було ні копійки боргу перед "Газпромом". Був жорсткий контроль за рухом коштів. Але минулого року "УкрГаз-Енерго" за наполяганням уряду України було виключено зі схеми постачань газу", - зазначив бізнесмен.

За його словами, він був проти того, що RUE у 2008 році на кордоні продавала "Нафтогазові" газ по 179,5 долара за тисячу кубометрів. "Тому що це ламало схему розрахунків, і RUE з "Газпромом" втратили контроль над виручкою від продажу газу в Україні. У 2008 році всі українські споживачі за газ розраховувалися з "Нафтогазом", - зазначив Фірташ.

На його думку, "особливо цікаво", звідки з`явився борг в 2,1 мільярда доларів.

"Насторожує той факт, що "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" не грошима, одержаними від продажу газу, а кредитами, виданими Нацбанком України. Тобто він не тільки зібрав гроші з українських споживачів і кудись їх подів, а ще й заліз у кредити!", - заявив співвласник RUE.

Фірташ вважає ключовим питанням газових відносин організацію платежів і своєчасну виплату "Газпромові".

Бізнесмен заявив також, RUE припиняє дотувати Україну. "Ми весь час дотували Україну приблизно на 1 мільярд доларів в рік, і цю невдячну справу треба закінчувати. RUE ніколи не заробляла на Україні, дотуючи її тільки за рахунок експорту. Хай тепер хто-небудь інший дотує", - заявив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: