Фірташ вважає свої газові угоди ідеальними для України

Фірташ заявив, що укладення угод між НАК "Нафтогаз України", ВАТ "Газпром" та RosUkrEnergo стало стратегічною перемогою України.

Укладення угод між НАК "Нафтогаз України", ВАТ "Газпром" і RosUkrEnego про врегулювали питань постачання газу стало стратегічною перемогою України.

Про це заявив голова ради директорів Group DF, співвласник RosUkrEnego Дмитро Фірташ.

За його словами, після повернення RosUkrEnego газу в обсягу 12,1 млрд. кубометрів компанія погасила борг перед НАК "Нафтогаз України" у розмірі 1,7 млрд. дол. і перед ВАТ "Газпром" у розмірі 810 млн. дол.

Крім того, повідомив Фірташ, НАК "Нафтогаз України" одержав 450 млн. дол. за послуги з транзиту і зберігання газу RosUkrEnego, який був вилучений урядом Юлії Тимошенко і який компанія не могла використовувати впродовж майже двох років.

Таким чином, як стверджує Фірташ, Україна після підписання угод одержала від RosUkrEnergo 2,15 млрд. дол. Природний газ в обсягу 12,1 млрд. кубометрів проданий ВАТ "Газпром" і буде експортований компанією "Газекспорт" для своїх клієнтів у Європі.

Водночас НАК "Нафтогаз України" купив у ВАТ "Газпром" необхідні обсяги газу за пільговою ціною 230 дол. за тисячу кубометрів, відзначив Фірташ.

Крім того, за його словами, підписані угоди строком на п'ять років між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про транзит газу територією України в обсягу по 112 млрд. кубометрів щорічно. За послуги транзиту "Газпром" вніс часткову передоплату.

Читайте також:

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

Ющенко кликав Фірташа у "вузьке коло", але не довіряв

WikiLeaks: Фірташ зізнався, що працює з ватажком російської мафії

Фірташ вимагає у "Нафтогазу" ще 500 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: