Фірташ зібрав на нараду представників "Газпрому"

Хорошковський попередив про відповідальність за привласнення газу RosUkrEnergo.

Перший заступник голови СБУ Валерій Хорошковський попереджає про відповідальність за спроби привласнити газ RosUkrEnergo, що знаходиться в сховищах. Про це заявив в ефірі одного з телеканалів.

"Я хочу попередити вже як офіційна особа (заступник голови СБУ) , що будь-які незаконні дії проти будь-якого інвестора тягтимуть за собою відповідальність", - заявив він.

"Якщо Україна зробить неправові речі, якщо будуть претензії з боку компанії, то чиїм майном буде розплачуватися Україна за рішенням Стокгольмського суду чи якогось іншого суду? Я це хотів би спитати", - зазначив заступник голови СБУ.

При цьому Хорошковський нагадав, що RosUkrEnergo все-таки швейцарська компанія, де 50% належить "Газпрому".

"І мене дивує, коли говорять про корупційні схеми RosUkrEnergo і при цьому хвалять хороший "Газпром", - заявив він.

За словами Хорошковського, ситуація щодо 11 мільярдів кубів газу в сховищах не змінилася, і вони належать RosUkrEnergo, що в четвер було підтверджено "Газпромом".

"Я також хочу повідомити, що зараз в Швейцарії відбувається координаційна рада RosUkrEnergo, де присутні три заступники голови правління "Газпрому", - заявив Хорошковський.

Як відомо, "Нафтогаз" узяв на себе зобов'язання виступити транзитером газу, закачаного RosUkrEnergo у ПСГ, і доставити його на західний кордон України. В уряді запевняють, що тепер газ, закачаний RosUkrEnergo, належить "Нафтогазу". Разом з тим колишній голова митниці (з середи перший заступник голови СБУ) Валерій Хорошковський вважає, що власник газу не змінився, і ним залишається RosUkrEnergo.

"Цей газ належить RosUkrEnergo. Є періодична декларація в режимі заявленого транзиту, де "Нафтогаз" бере на себе зобов'язання виступити транзитером цього газу і доставити його на західний кордон України", - заявив Хорошковський.

"Тому змінити статус цього газу можна, якщо RosUkrEnergo як власник відмовиться від нього або продасть його. Сьогодні, коли вже заявлений режим транзиту, ці дії повинні бути погоджені з митною службою", - відзначив він.

Читайте також:

Москва не віддала Україні газ Фірташа

Луценко: в СБУ появився заступник з безпеки Фірташа

Кабмін вже призначив Хорошковському заміну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: