Fitch Ratings знизив рейтинг України

Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолта емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті з рівня "BB-" до "B+".

За довгостроковими РДЕ збережений прогноз "негативний". Агентство також знизило рейтинг страхової вершини України з рівня "BB-" (BB мінус) до "B+". Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підтверджений на рівні "B". Про це йдеться в повідомленні агентства.

"Пониження рейтингів відображає стурбованість Fitch, що ризик фінансової кризи в Україні, включаючи значне зниження курсу національної валюти, подальшу напруженість в банківській системі та істотний збиток для реального сектора економіки України, є істотним і таким, що росте. При реалізації такого сценарію можлива негативна дія на державний баланс. Проте, Fitch вважає, що ризики для здатності України виконувати державні зобов'язання залишаються низькими в короткостроковій перспективі зважаючи на помірну потребу суверенного емітента в рефінансуванні", - відзначає Ендрю Кохун, директор в аналітичній групі Fitch із суверенних рейтингів.

Україна офіційно попросила сприяння від МВФ, і представники фонду в даний час перебувають в Києві. Fitch розглядало б наявність великої і прийнятним чином розробленої програми МВФ як позитивний чинник, але перш ніж робити які-небудь конкретні висновки чекає більш точної інформації з цього питання. В той же час довіра вкладників до банківської системи може залишитися хиткою, а економіку чекають непрості коректування навіть у разі розробки такої програми, що залишає Україну схильною до ризиків фінансової нестабільності.

Як позитивний момент Fitch як і раніше розглядає помірні потреби держави в рефінансуванні на 2009 р. у розмірі 2,5 млрд. дол., а саме, 0,9 млрд. дол. внутрішнього боргу (в основному, в гривнях) і 1,6 млрд. дол. зовнішнього боргу (включаючи єврооблігації об'ємом 0,5 млрд. дол. з погашенням в травні) в контексті останніх даних із офіційних резервів на рівні 37,5 млрд. дол. на 9 жовтня 2008 р. 

Низький рівень загального державного боргу до ВВП - 10% на кінець 2007 р. - помітне менше медіанного значення для країн з рейтингом в категорії "BB" в 34% (медіанний рівень для країн з рейтингом в категорії "B": 33%). Проте погіршення економічних перспектив і потреба економіки в державній підтримці можуть ослабити сильні бюджетні позиції України в середньостроковій перспективі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: