Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Подія зібрала понад 50 українських і зарубіжних продюсерів і професіоналів кіноіндустрії.

7 вересня вперше на найбільшому в Північній Америці 43-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF 2018) в Канаді Фонд Ігоря Янковського,  Держкіно України та Association Helping Hand  організували і провели діловий сніданок під слоганом Ukraine Is Your Destination.

Подія зібрала понад 50 українських і зарубіжних продюсерів і професіоналів кіноіндустрії. Презентація нових українських кінопроектів відбулася в ультрасучасному комплексі TIFF Bell Lightbox в центрі Торонто.

В ході презентації Глава Держкіно Пилип Іллєнко представив Україну, як перспективного партнера для міжнародної співпраці і зазначив, що завдяки підтримці Фонду Янковського стало доброю традицією проводити бізнес-ланчі та сніданки на найбільших світових кінофестивалях в Європі - в Каннах, Берліні, а тепер уже і на американському континенті - в Торонто.

«У Канаді традиційно дуже добре ставлення до України завдяки тому, що канадські українці є представниками однієї з націй, яка заклала основи цієї держави і грають важливу роль в економіці і культурі Канади. Але знань про сучасну Україну, а тим більше про українське кіно в Північній Америці, звичайно ж, недостатньо. Тому наша місія - через український кінематограф відкрити пересічним канадцям України, налагодити взаємовигідні зв'язки між кінематографістами обох країн. Саме для цього другий рік поспіль на кінофестивалі TIFF працює український національний стенд, а сьогодні ми заклали традицію проведення українських ділових сніданків », - зазначив глава Держкіно України Пилип Іллєнко.

Бізнесмен і меценат Ігор Янковський, вітаючи гостей наголосив, що його Фонд ось уже більше шести років проводить різні події на світових кінофестивалях з метою просування вітчизняного кінематографа за кордоном. І ця робота дає свій результат - завдяки нашим талановитим режисерам, українські фільми представлені тепер практично на кожному великому міжнародному кінофестивалі.

«Кінофестиваль TIFF в Торонто заслужив репутацію головного огляду Північної Америки перед врученням Оскара. І я радий що Україна гідна представлена ​​на цьому кінофорумі. В цьому році ми стали партнерами кінофестивалю і організували Український діловий сніданок, який увійшов до офіційної програми TIFF. Таким чином ми створили платформу для налагодження контактів між кінопрофесіоналами України та Канади, а також США та інших країн, які традиційно приїжджають на цей кіноогляд. Нам вдалося зібрати в цьому залі як українських продюсерів і режисерів, так і представників світової кіноіндустрії. Дуже сподіваємося, що підсумком зустрічі стануть нові цікаві проекти, нові фільми, створені у співпраці українських і зарубіжних кінематографістів», - заявив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Особливою увагою присутніх користувалася кінострічка «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці, представлена ​​на кінофестивалі в програмі Contemporary World Cinema (Сучасне світової кіно) і висунута від України на Оскар. А також фільм «Гірська жінка: на війні» режисера Бенедикта Ерлінгссона, який увійшов до програми Discovery (Відкриття). Обидва фільми створені за підтримки Держкіно України, раніше були відзначені нагородами найпрестижнішого в світі Каннського кінофестивалю (Франція).

Другий рік на кінофестивалі TIFF в Торонто в рамках індустріальної секції працює Український стенд з незмінним слоганом #UkraineIsYourDestination. В ході роботи Українського стенду активно поширюється інформація про Олега Сенцовf із закликом приєднуватися до глобальної кампанії з хештегом #SaveOlegSentsov. 11 вересня відбудеться DOC-конференція, присвячена темі Сенцова.

Ірина Мельник

Залиште свій коментар

Вибір редакції