Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

П'ятий ювілейний фестиваль короткометражних фільмів "Громадський проектор", який щорічно відбувається завдяки фінансовій та організаційній підтримці Благодійного фонду Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього", пройшов у Миколаєві.

Миколаївський кінофестиваль отримав більше 70 фільмів, які надіслали не тільки з різних областей України, а й з-за кордону – США, Білорусі, Росії, Єгипту та Ірану.

Відкривали кінофестиваль Глава Держагентства з питань кіно Пилип Іллєнко, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, мер міста Олександр Сєнкевич, меценат і бізнесмен Ігор Янковський.

Головний партнер і друг фестивалю, засновник благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський зазначив, що пишається тим, що є частиною "Громадського проектора" і надалі буде його підтримувати, адже фестиваль став важливою культурною подією не тільки для Миколаєва, а й в масштабах всієї України.

"П'ять років тому, коли ми вперше проводили цей кінофестиваль, на показ прийшло 50-70 осіб. Деякі з фільмів тоді було знято на телефон. А зараз ми бачимо переповнену залу театру. Це дійсно серйозний кінофестиваль, який викликає інтерес не тільки в Україні, але і за кордоном. Те, що він загальнонаціональний – це вже 100%. Я радий, що “Громадський проектор” динамічно розвивається, і надалі його підтримуватиму", – заявив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Подія викликала справжній ажіотаж в Миколаєві, який на два дні став кіностолицею півдня України.

"Дякую всім, хто підтримує проведення фестивалю. Це неймовірно важливо і свідчить про те, що українське кіно відроджується. Хочу зазначити, що зараз практично щотижня відбувається прем'єра нового українського фільму. Найголовніше, що ці фільми створюють молоді режисери. Сьогодні молоді люди отримали можливість знімати і короткий, і повний метр ще до того, як їм виповнилося 30 років. А такі фестивалі – це важлива форма спілкування творців стрічок з вами, глядачами, тому що саме для вас ми і знімаємо кіно", – сказав Пилип Іллєнко.

Цьогоріч до складу Колегії журі увійшли відомий український актор, каскадер, режисер і продюсер, головний "Довгоносик" Віктор Андрієнко, актор театру і кіно, режисер фільмів "Хайтарма", "Чужа молитва" та "Кіборги" Ахтем Сеітаблаєв, кіно- і телережисер, Андрій Дончик, сценарист, режисер і продюсер Олег Павлюченков і український продюсер кіно і телебачення Микола Корчага.

На закритті вручили премію Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, а очільник Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, який також заснував свою нагороду на фестивалі, пообіцяв "Громадському проектору" матеріальну підтримку, починаючи з наступного року.

Після вручення нагород переможці кінофестивалю та гості змогли поспілкуватися у невимушеній атмосфері під звуки джазової музики.

Олексій Погребний

Залиште свій коментар

Вибір редакції