Хто виграв від "газової війни" Росії та України

Заробити дивіденти на припиненні транзиту російського газу через Україну змогли Норвегія, Туреччина та Віктор Янукович.

На припиненні поставок російського газу через Україну до Європи, які були перервані 7 січня і мають відновитися тільки сьогодні, непогано заробили Алжир, Туреччина і Норвегія, пише журнал Forbes.

Так, Туреччина опинилася у виграші як альтернативна Україні країна-транзитер газу, що видобувається у Каспійському морі та країнах Близького Сходу. "Це одразу підвищило шанси Анкари, яка давно прагне до Європейського Союзу, на взаємність Брюсселя, переляканого надмірною залежністю від поставок газу через Україну", - наголошують експерти.

Алжирська національна газова компанія, у свою чергу, на фоні перекритого російського вентиля і скорочення експорту газу до Європи різко збільшила танкерні поставки до Туреччини, а Анкара висловила готовність збільшити потік експорту для країн ЄС.

Європейський експортер - Норвегія - також одержав дивіденди від перебоїв з транзитом через Україну. Нафтогазова компанія Gassco на минулому тижні оголосила про рекордні денні обсяги продажів газу закордон, а ще один норвезький експортер - StatoilHydro - підписав довгострокові контракти на повну виробничу потужність.

Аналітики Forbes також змалювали сприятливу перспективу для таких європейських гігантів, як Royal Dutch Shell, BP і 4Gas, які виробляють зріджений газ, і чия продукція в перспективі може розглядатися як замінник трубопровідного газу.

Серед політиків переможцем в суперечці між Москвою і Києвом, на думку впливового видання, виявилася лише одна людина – екс-прем'єр-міністр, а наразі головний опозиціонер країни Віктор Янукович, який має намір брати участь у виборах президента України в 2010 році.

Нагадаємо, з 1 січня через відсутність контракту на 2009-й рік "Газпром" припинив поставки газу Україні. Втім, продовжив транзит газу територією України до європейських споживачів. Однак за кілька днів Москва заявила, що Україна краде у Європи газ.

7 січня Росія припинила поставки транзитного газу через Україну. Після тривалих переговорів тільки вчора, 12 січня, була досягнута домовленість про міжнародний контроль за транзитом, і сьогодні вранці РФ обіцяє відновити поставки газу. Це може статися о 9 годині ранку за київським часом.

Читайте також:

Україна втрачає 4 млрд. дол. через транзит газу
ЄС: газова війна - це плата за незалежність України
"Газпром" побачив США "за спиною" України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: