Фосфор стане добривом

Ґрунт, уражений фосфором у Львівській області, через рік перетвориться на удобрену територію, заявляє кандидат хімічних наук.

Ґрунт, уражений фосфором у Львівській області, через рік перетвориться на удобрену територію, заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН науковий співробітник Інституту органічної хімії НАН України, кандидат хімічних наук Дмитро Волочнюк.

"Є поняття “фосфатне добриво”, і через деякий час цей ґрунт, на який випав кислотний дощ, буде просто добре удобрений", - зазначив він. При цьому експерт додав, що ця територія буде удобрена вже наступного року. «І я сподіваюся, що люди, які там займаються сільським господарством, просто зберуть підвищений урожай», - сказав представник Інституту органічної хімії.

За словами експерта, "фосфорна кислота – це нетоксична речовина, вона знаходиться в кожному організмі, в кожній рослині". Фосфорна кислота у вигляді кислотного дощу може згубно діяти на рослинність тільки у епіцентрі ураження, "утім при попаданні в ґрунт через деякий час фосфорна кислота вже не є токсичною речовиною", а стає добривом”, - сказав він.

Волочнюк також зазначив, що зараз паніка абсолютно недоречна, "все страшне, що було, вже відбулося". Експерт також порадив ретельніше ставитися до їжі з грядок. "Якщо вони зривають огірок, який потрапив під кислотний дощ, його просто треба добре промити і можна їсти – нічого страшного немає", - сказав він.

Крім того, експерт не радить купатися в закритих водоймищах, якщо там не була проведена експертиза кислотності, а також не рекомендує пити воду з колодязів, адже туди з ґрунту могла потрапити кислота.

З приводу здоров`я людей експерт сказав, що серйозної небезпеки немає. "Добре, що пішов дощ, дощі локалізували вогнище ураження цієї хмари. Люди, які потрапили в цей час під кислотний дощ, їм, звичайно, не дуже добре, але до серйозних уражень це не повинно привести", - заявив він.

У той же час, здоров`я людей, які брали участь у ліквідації аварії, як сказав Волочнюк, справді знаходиться під загрозою, адже вони дістали ураження токсичними продуктами горіння фосфору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: