Фотограф України: киянин 30 років фіксує на плівку найважливіші миті історії держави

Дата публікації
Фотограф України: киянин 30 років фіксує на плівку найважливіші миті історії держави

Роботи Олександра Клименка виставлені в Музеї новин у столиці.

Більшість історичних світлин, представлених цими днями в Музеї новин у Мистецькому арсеналі, є роботами фотографа Олександра Клименка. За останніх 30 років йому вдалося зафіксувати практично всі найважливіші події з життя країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Його ранні роботи – часів студентських страйків і здобуття Незалежності. Свій інтерес до фотографії автор світлин пояснює просто. "Все, що проходило навколо, мені хотілося фіксувати", - каже він. Так з'явилися фото з прощального матчу Олега Блохіна, ранні фотографії братів Кличко, присяга першого президента Леоніда Кравчука, неймовірно веселий Кучма та безліч інших.

В Музеї новин представили роботи фотографа, що фіксував найвизначніші події України

В Музеї новин представили роботи фотографа, що фіксував найвизначніші події України

Плівки з унікальними кадрами фотограф зберігає у підвалі редакції газети. В лабораторію він запрошує гостей та демонструє їм вже раритетну техніку – фотозбільшувач, ванночки, щипчики. Це на роботі він працює з потужним цифровим фотоапаратом, а вихідними – часто бавиться з плівкою. Це порівнює з чаклунством, бо в темній кімнаті на світ народжуються справжні дива. Клименко – один з небагатьох фотографів, який і до сьогодні друкує чорно-білі фотографії старим способом. Це довго, дорого і марудно, але тільки так виходить фотографія з живою душею.

Як зняти гарний кадр? В Олександра є свій секрет: спочатку треба його побачити, а далі – не шкодувати фотоапарата. "Одна із заповідей – не жалійте плівки. Я сам докуповував плівку, але я був вільний у творчості", - зізнається він. Кілька тижнів Клименко проведе у Києві, а потім знову помандрує на схід, щоб знімати війну, бо там твориться історія країни, яку він не може не зловити на свій фотоапарат.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Наступна публікація