Французька компанія завершила будівництво захисної арки над чорнобильским саркофагом

Дистанційно-керовані крани здійснять демонтаж 4-го енергоблоку.

Завершено будівництво захисної арки, зведеної над старим саркофагом четвертого енергоблока Чорнобильскої атомної електростанції. Споруда призначена для сторічного захисту довкілля від випромінювання радіації. Про це повідомляє Gazeta.ua.

За інформацією спеціалістів, встановлена арка оснащена системою дистанційно-керованих кранів, за допомогою яких буде здійснено демонтаж старого саркофага та 4 енергоблока.

Будівництво здійснив французький консорціум "Новарка". Висота арки становить 108 м (висота 30-поверхового будинку), а довжина - 162 м. Вага конструкції становить масу шести Ейфелевих веж - 36,2 тис. тонн. За допомогою конструкції можна повністю накрити сатую Свободи або стадіон Stade de France.

Зазначимо, на будівницто об'єкту пішло 9 років, а його вартість становить 1,5 мільярда євро. 

Нагадаємо, для побудови "Укриття" над Чорнобильською АЕС у Лондоні зібрали додаткові 180 мільйонів євро. Як і планувалось, будівництво завершилось до встаноленої дати - 29 листопада.

Стало відомо, коли четвертий енергоблок на Чорнобильській АЕС накриє нова арка

Це станеться 29 листопада. Французька компанія "Новарка" уже почала насувати велетенський ангар над радіоактивним об'єктом. Через небезпеку опромінення укриття будували за 340 метрів від самого реактора, і от тепер рухають у його бік. Від понеділка арку просунули на 40 метрів. Проект будували 9 років, півтора мільярда євро на нього збирали усім світом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: