Французький філософ написав Януковичу листа про воскресіння Сталіна

Французький філософ написав Януковичу листа про воскресіння Сталіна

Філософ вважає вирок Тимошенко негідним країни, яка хоче вступити до Євросоюзу / Фото: mazel-livres.blogspot.com

Даніель Сальваторе Шиффер у своїй петиції сварить українську владу за вирок Тимошенко і згадує про Сталіна, Лінча і Вишинського.

Французький філософ Даніель Сальваторе Шиффер вважає неприпустимим вирок, винесений екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко.

У зв'язку з цим він склав петицію за звільнення Тимошенко, текст якої публікує Le Nouvel Observateur.

Автор петиції закликає довести "справу Тимошенко " до найвищих дипломатичних і судових інстанцій: Європейського суду з прав людини і Суду Євросоюзу.

Якщо ж і цього буде недостатньо для зміни судово-політичної влади України, автор звернення має намір "так само жорстко вимагати від FIFA відмовитися від проведення найближчого чемпіонату Європи з футболу на території України".

У документі наголошується, що 5 серпня Тимошенко була незаконно заарештована прямо в залі суду до виголошення вироку, що є грубим порушенням кримінального права. На думку Шиффера, це "пародія на правосуддя".

Таке правосуддя "воскрешає похмурі спогади про поліцейські методи сталінської диктатури і є копією московських швидких судів епохи Вишинського, фахівця з політичних чисток", зазначає філософ. А винесений судом 11 жовтня вирок Тимошенко "такий же несправедливий, наскільки необґрунтований", наголошує автор петиції.

За його словами, "те, що це судове переслідування, більше схоже на політичний суд Лінча, було маскарадом, негідним країни, що претендує на зближення з Євросоюзом, підтвердила і нова справа, порушена стосовно Юлії Тимошенко".

"Ця друга підозріла кримінальна справа за всіма ознаками нагадує невмілий і відчайдушний маневр правлячого режиму, покликаний переконати Захід (...) нібито у фінансових зловживаннях, що мали місце, і вирок 11 вересня, що випливає з цього, був справедливим", - йдеться в документі.

Шиффер підкреслює, що це "останнє урочисте звернення до української влади з вимогою негайно звільнити Юлію Тимошенко".

"Демократи всіх країн, об'єднуйтеся і, ким би ви не були, простими громадянами чи політичними діячами, підпишіться під цією петицією!", - закликає автор петиції, котра, за його словами, буде офіційно передана Президенту України Віктору Януковичу і судді Печерського райсуду Києва Родіону Кірєєву.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко заявив, що стосовно Тимошенко порушено нову кримінальну справу - за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України. Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

Читайте також:

Майже половина українців готові випустити Тимошенко заради євроінтеграції

Регіонал хоче посадити Ющенка поруч із Тимошенко

Єфремов упевнений, що декриміналізації статті Тимошенко не буде

Повʼязані теми:

Наступна публікація