Франція пошкодувала, що Україну покликали в НАТО

Французький високопосадовець впевнений, що процес розширення НАТО в бік України та Грузії був великою помилкою.

Держсекретар Франції з європейських питань П'єр Леллуш вважає, що НАТО не варто було ініціювати процес розширення Альянсу на Україну та Грузію.

Про це французький посадовець заявив в інтерв'ю іспанському виданню El País, відповідаючи на питання, чи вважає він розширення НАТО на схід помилкою.

"Якщо говорити про Україну і Грузію, то, звичайно, це було помилкою", - наголосив Леллуш.

Він уточнив, що якщо в Грузії є консенсус відносно інтеграції до Альянсу, то в Україні немає навіть згоди щодо вступу до НАТО.

У той же час, існує бажання зближатися з Європою, тому ЄС потрібно "зміцнювати зв'язки з Україною і знижувати напруженість у відносинах з Росією, очевидно в газовій сфері", зазначив Леллуш.

"Ми маємо усвідомлювати ризики, яким піддається Європа через свою енергетичну залежність, і в цій перспективі формулювати нові відносини з такими країнами, як Росія й Алжир", - заявив він.

Леллуш також зазначив, що відносини з Росією (як і з Китаєм) підкреслюють необхідність побудови спільного геополітичного бачення Європи і її місця у світі.

"Ми вивчаємо пропозицію Мєдвдєва про створення єдиного простору безпеки й економічного співробітництва. Ми беремо до уваги, що Росія - країна, яка після холодної війни відчула на собі приниження і величезні географічні зміни. Російський кордон скоротився на понад 2000 км. Цілі країни вийшли зі складу СРСР і вступили в ЄС або НАТО", - додав французький політик.

Нагадаємо, у середу, 2 вересня, було оприлюднено Річну національну програму на 2009 рік з підготовки вступу України до НАТО. В цій програмі містилася низка обіцянок, які Україна пообіцяла виконати задля наближення до Альянсу.

Україна, зокрема, взяла на себе обов'язок вжити заходів для початку переговорів щодо виведення зі своєї території Чорноморського флоту Росії до 2017 року. Крім того, Україна має намір вирішити питання демаркації свого кордону, та вжити низки економічних заходів - утримати інфляцію на рівні 16%, забезпечити стабільність гривні, відновити довіру до банків тощо.

В той же час, генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що ухвалені раніше рішення про посилення співпраці з Україною та Грузією, передусім з метою реформування збройних сил цих країн, залишаються чинними.

Читайте також:

Генсек НАТО пообіцяв захистити Україну від російської агресії

Україна пообіцяла НАТО захистити гривню

Україна пообіцяла НАТО розібратися з ЧФ Росії вже цього року

НАТО не захищатиме територіальну цілісність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: