Україну четвертий рік поспіль визнано вільною країною

Міжнародна правозахисна організація Freedom House внесла Україну до 89 вільних країн світу, а Росію - до невільних.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House четвертий рік поспіль визнала Україну вільною країною.

Про це свідчить доповідь організації про рівень свобод у світі за підсумками 2009 року.

До категорії "вільних" зараховані, як і минулого року, 89 країн, в основному це держави Західної та частково Східної Європи, а також Північної Америки. Вони складають 46% від чисельності держав світу (всього в світі 194 країни).

До категорії "частково вільних" за підсумками 2009 року потрапили 58 країн та регіонів (на чотири менше в порівнянні з попереднім оглядом), які складають 20% населення Землі.

"Невільними" Freedom House визнала 47 країн або 24% від загальної кількості держав світу, що на п'ять країн більше в порівнянні з попереднім роком.

В цілому, відзначають правозахисники, 2009 рік, рік економічної рецесії, супроводжувався в цілому по світу найпотужнішим відкотом від дотримання демократичних свобод з 1995 року.

Росія знову потрапила в категорію "невільних" держав за версією Freedom House. "За рік, відзначений посиленням репресій проти правозахисників і громадських активістів, згортання свобод зареєстровано в 40 країнах Африки, Латинської Америки, Близького Сходу і колишнього СРСР. Авторитарні країни, такі як Іран, Росія, Венесуела та В'єтнам, стали ще більш репресивними", - стверджують автори доповіді.

Росія опинилася серед країн, де, на думку Freedom House, опозиція, неурядові організації та незалежні ЗМІ відчувають найсильніший тиск з боку влади. Звіт висвітлює гучні вбивства російських журналістів і правозахисників, більшість яких залишилося нерозкритими.

"Починаючи від жорстоких репресій на вулицях Ірану, арештів членів організації" Хартія-08 "в Китаї і вбивств журналістів та правозахисників в Росії, ми бачимо за останні п'ять років глобальне посилення каральних заходів проти людей, що відстоюють загальновизнані права", - говориться в доповіді.

У складений Freedom House "чорний список" десяти самих "вільних" країн та регіонів потрапили М'янма, китайський Тибет, Північна Корея, Туркменістан, Узбекистан, Лівія, Судан, М'янма, Екваторіальна Гвінея і Сомалі.

Нагадаємо, нещодавно журнал International Living опублікував рейтинг країн за рівнем життя. Франція виявилася лідером у світі, а Україна - другою в СНД (після Молдови) та 68-ою в світі.

Читайте також:

У Ющенка порівняли дії БЮТ та ПР з диктатурою та фашизмом

Тимошенко: Україні потрібна диктатура

Україну визнали "кліматичним динозавром"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: