Україну назвали вільною країною, а Росію - авторитарною

Правозахисна організація Freedom House віднесла Україну до "вільних" країн, а Росію назвала "невільною".


Правозахисна організація Freedom House опублікувала щорічну доповідь про свободу слова у світі.

У щорічному звіті організації оцінено країни за рівнем свободи. Freedom House оцінює за двома показниками: політичні права та громадянські свободи. За кожним критерієм можна отримати до 7 балів. Чим менше балів отримала країна, тим вищий показник свободи.

Цього року Україна отримала 3 бали за політичні права та 2 бали за громадські свободи і загальну оцінку "вільна".

Минулого року Україна також отримала оцінку "вільна".

Росію, як і в попередні роки, автори дослідження віднесли до категорії "невільних країн", відзначивши, що в РФ спостерігається тенденція до погіршення ситуації. Цього року Росію отримала 6 балів за "політичні права" і 5 балів за "громадянські свободи".

Серед країн колишнього СРСР в категорії "невільних", окрім Росії, опинилися лише Азербайджан, Білорусь, Таджикистан, Туркменистан, Казахстан та Узбекистан.

У торішньому дослідженні РФ заслужила на такі ж оцінки, проте автори доповіді відзначають, що ситуація з дотриманням прав і свобод в Росії у 2008 році погіршилася. Негативна тенденція, на їхню думку, збережеться і у 2009 році. Росія під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Путіна зробила ряд кроків на шляху до авторитарного режиму, сказано в доповіді. До таких кроків Freedom House відносить "агресію в Південній Осетії та Абхазії", а також тиск на опозиційні сили і незалежні ЗМІ. Автори доповіді знову нагадали, що вибори президента РФ і депутатів Думи були далекі від демократичних стандартів.

У світі в цілому, робить висновок Freedom House, ситуація з дотриманням політичних прав і громадянських свобод у 2008 році погіршилася. До категорії "вільних" автори дослідження віднесли 89 країн, "частково вільних", - 62, а "невільних" - 42. У 2007 році організація Freedom House вважала, що в світі є 90 вільних країн і 60 частково вільних.

Читайте також:
Україна піднялася в рейтингу свободи слова
Freedom House: Україна - вільна країна
Правозахисники назвали Росію найбільш агресивною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: