Freedom House: рік правління Янукович став роком згортання демократії

Міжнародна правозахисна організація закликала українське керівництво припинити переслідування політичних опонентів, зменшити роль СБУ, та відмовитися від тиску на ЗМІ.

Після першого року правління президента Віктора Януковича в Україні спостерігаються утиски демократії та погіршення ситуації з дотриманням прав людини. Про це йдеться у звіті про стан демократії і прав людини в Україні, підготовленому міжнародною правозахисною організацією Freedom House.

У документі, який цитує видання "Коммерсант-Украина", відзначається зниження рівня демократії та формування в нашій країні "нездорової політичної обстановки". На думку експертів Freedom House, це виражається в "лобіюванні правлячим угрупованням власних інтересів при відсутності в країні політичної сили, здатної відігравати роль опозиції". При цьому наголошується, що в незалежних медіа панує тривога, оскільки вони перебувають "під інтенсивним тиском правлячих структур".

Стурбованість правозахисників також викликало посилення ролі СБУ. У звіті згадується візит співробітника цього відомства до ректора Українського католицького університету Бориса Гузяка з проханням застерегти студентів від участі в мітингах, восьмигодинне затримання в аеропорту "Бориспіль" представника Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, а також збір інформації про діяльність і джерела фінансування неурядових організацій, зокрема міжнародного фонду "Відродження".

"Віктору Януковичу необхідно переконати громадянське суспільство і опозицію в тому, що СБУ не буде використовуватися для вибіркового переслідування або політичної вендети", - говориться у звіті.

Freedom House підготував рекомендації керівництву України припинити переслідування політичних опонентів, зменшити роль СБУ, відмовитися від ініціативи регулювання електронних ЗМІ, забезпечити проведення парламентських виборів 2012 року відповідно до міжнародних стандартів, а також відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника як "джерело розбрату у сфері освіти та мовної політики ".

Крім цього, Freedom House рекомендував Євросоюзу прискорити підписання з Україною угоди про зону вільної торгівлі та спростити візовий режим для її громадян.

Читайте також:

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

Герман заявила, що Freedom House упереджено поставилася до України

Freedom House констатувала погіршення свободи преси в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: