ФСБ порушила домовленість не працювати на території України

Через протистояння в українській владі, відсутність контррозвідувального режиму, російські офіцери взагалі втратили пильність.

Федеральна служба безпеки Росії порушила власні домовленості не працювати на чужій території.

Контррозвідник із досвідом Олександр Скіпальський вражений тим, що спецслужбісти мали в кишені офіцерські посвідчення. Через протистояння в українській владі, відсутність контррозвідувального режиму, російські офіцери взагалі втратили пильність.

Нагадаємо, цього року в Україні затримали російських шпигунів. Раніше вони до рук українських спецслужб не потрапляли. Пікантність ситуації в тому, що цього разу на теренах України працювали офіцери ФСБ та ще й при "повному параді" - із документами в кишенях.

Погрози, мішок на голову та шприц із наркотиками. Так, запевняють у СБУ, працювали на території України російські шпигуни. ФСБ миттю цю інформацію підтвердила. Щоправда, не всю і з поправками: агент зливав інформацію ледь не добровільно.

За місяць до нового року це вже другий скандал саме з російськими шпигунами і на кону військово-оборонна інформація.

"Ми раніше не затримували на території України російських спецслужб і саме ФСБ", - повідомила речниця СБУ Марина Остапенко.

Скіпальський не бачить у діях ФСБ політичного підґрунття: "Ця операція проводилася на тактичному рівні, тим більш що задіяні працівники ФСБ. На стратегічному рівні, де зачіпляються інтереси держави, діють більш професійно, якщо взяти минулорічний виступ Мєдвєдєва перед колегією ФСБ, де він подякував за те, що Україна не вступила в НАТО".

Збір інформації в одній країні на користь іншої - штатна ситуація. Так працюють у всьому світі, різниця в методах збирання. З України наразі вислано 12 іноземних розвідників.

Кремль у коментарях дивується, що факт затримання їхніх службістів розголошено. Зазвичай, такі ситуації врегульовуються тихо і про кримінальну відповідальність взагалі не йдеться. Обходяться лише депортацією.

Ця ситуація відрізняється тим, що іноземна спецслужба, яка не має права взагалі працювати за кордоном, вербувала громадян України.

За останні десять років за шпигунство в Україні затримані дев'ять осіб з агентури. Порушено п'ять кримінальних справ. Справи проти резидента порушено вперше.

Нагадаємо, 27 січня Служба безпеки України затримала в Одеській області п’ятьох офіцерів ФСБ Росії, під час одержання від громадянина України відомостей, що становлять військову таємницю.

Було встановлено, що кілька місяців тому вони захопили на території Придністров’я українця, доставили його на військову базу і погрозами примусили до співробітництва. Співробітники СБУ допитали чотирьох офіцерів і депортували їх до Росії. Керівника шпигунської групи заарештовано.

Прес-служба ФСБ офіційно підтвердила інформацію про затримання російських шпигунів на українській території, проте наголосила, що дії російської сторони носили характер відповіді і були продиктовані збільшеною вербувальною активністю спецслужб України відносно російських громадян.

Читайте також:

Партія регіонів засудила арешт російських шпигунів

СБУ: затриманий російський шпигун відповідатиме за українськими законами

ФСБ звинуватила українські спецслужби в активному вербуванні росіян

Під Одесою затримані п’ять шпигунів-офіцерів ФСБ

 

ВідеоФСБ порушило домовленість не працювати на території України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: