Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ФСБ Росії намагається засилати до України священиків-шпигунів - СБУ

Їх хочуть використовувати для виконання спеціальних завдань.

Російські спецслужби намагаються засилати до України священиків для проведення розвідки в середині країни. 

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

"У цей спосіб до вчинення державної зради співробітники "кримської філії" ФСБ змушували чернівчанина, який до березневих подій 2014 року мешкав у Криму. Через відкриту проукраїнську позицію ним досить швидко зацікавились ворожі спецслужби. До того ж чоловік був прислужником в одному з монастирів, тому "таваріщі" вирішили використати його за релігійною лінією. Розвідувальні завдання на території України він мав виконувати під виглядом монаха", - йдеться у повідомленні.

Аби зробити чернівчанина "більш зговірливим", його на певний час помістили до психіатричної лікарні. Пізніше йому вдалося вийти і повернутися на материкову частину України. 

Також ФСБ вербувало громадянина Росії для залучення до мусульманського середовища РФ і України, де б він мав виконувати спеціальні завдання.

"Для цього чоловік мав пройти "курс молодого бійця" в освітніх закладах релігійної спрямованості Близького Сходу або Південної Азії. Після відмови його певний час тримали під вартою за звинуваченням у розповсюдженні наркотиків. Після повторної пропозиції конфіденційного співробітництва росіянин поспіхом покинув країну", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що він планує отримати статус біженця і лишитися в Україні. 

Нагадаємо, Служба безпеки України обшукує намісника Києво-Печерської лаври митрополита Української православної церкви Московського патріархату Павла (Лебідя). 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції