ФСБ Росії підтвердила повернення своїх співробітників до Криму

У ФСБ розповіли про повернення своїх контррозвідників до України та про плани щодо їхньої співпраці з українськими спецслужбами.

Федеральна служба безпеки Росії підтвердила факт повернення своїх контррозвідників до Севастополя та має намір укласти з СБУ угоду, яка визначить роботу представників спецслужб РФ в Україні.

Про це повідомив голова ФСБ Олександр Бортніков. "Ми з колегами з СБУ домовилися про повернення наших військових контррозвідників у Севастополь", - підтвердив він.

"Наступного тижня відбудеться зустріч представників двох спецслужб, на якій ми підпишемо нову угоду про спільну роботу з забезпечення безпеки", - розповів Бортніков.

Нагадаємо, перед цим джерело в силових структурах Севастополя повідомило, що перша група російських контррозвідників, які займаються питаннями безпеки ЧФ Росії, вже повернулася до міста. За словами джерела, зараз контррозвідники зайняті підготовкою до проведення навчань з антитерору разом із представниками СБУ.

19 офіцерів ФСБ Росії, які забезпечували безпеку російських моряків, залишили українську територію в грудні 2009 року після денонсації протоколу від 2000 року, що регулював перебування представників спецслужб РФ у Криму.

Раніше повідомлялося, що ФСБ і СБУ завершують роботу над документом, який регулюватиме перебування російських контррозвідників в Севастополі та може бути підписаний у ході зустрічі керівників спецслужб Росії й України Олександра Бортникова і Валерія Хорошковського в Одесі 19-20 травня.

Мова йде про протокол до угоди про співпрацю між спецслужбами. Документ, що готується до підписання, багато в чому повторюватиме положення раніше денонсованого протоколу до угоди про співпрацю спецслужб Росії та України. Головною його відмінністю, як стверджують джерела, стане те, що тепер кандидатури офіцерів ФСБ, які направляться для служби на ЧФ РФ, узгоджуватимуться з українською стороною. Раніше цієї процедури не було. Разом з тим в угоді не буде зазначене точне число співробітників російської контррозвідки. Найімовірніше, буде використана раніше діюча схема, згідно з якою кількість офіцерів ФСБ залежатиме від чисельного складу ЧФ РФ.

Читайте також:

Російські спецслужби повернулися до Севастополя

У Крим повернуться російські спецслужби

Росія забирає своїх розвідників з Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: