ФСБ звинуватила українські спецслужби в активному вербуванні росіян

ФСБ підтвердила факт затримки її співробітника і назвала дільність російських шпигунів відповіддю на вербування росіян Україною.

Співробітник ФСБ Росії дійсно затриманий в Україні, але дії російської сторони носили повторний характер і були продиктовані збільшеною вербовочною активністю спецслужб України щодо російських громадян, повідомляє центр громадських зв'язків ФСБ.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив 2 лютого про викриття "російської шпигунської групи", яка діяла на території країни. За його словами, п'ятеро "членів групи" видворено з території країни, а передбачуваний організатор перебуває під вартою.

За версією російської сторони, затриманий в Україні співробітник ФСБ був направлений туди для розробки українського агента Руслана Пилипенко.

"Даний інцидент, зокрема, був викликаний тим, що громадянин України Пилипенко Руслан Анатолійович, відомий ФСБ як співробітник головного управління розвідки Міноборони України, починаючи з 2006 року активно займався діяльністю на шкоду інтересам безпеки ЗС Росії. Його протиправні акції задокументовані органами ФСБ. 29 жовтні 2009 він був затриманий у місті Тирасполь на російському військовому об'єкті при здійсненні шпигунських дій", - сказав представник ФСБ.

Згодом Пилипенко запропонував співробітникові ФСБ на 27 січня зустріч для передачі відомостей, що нібито свідчать про наявність безпосередніх загроз російським військовим об'єктам у Придністров'ї. За даними ЦГЗ ФСБ, керівництво Служби безпеки України було своєчасно повідомлено про ситуацію.

Нагадаємо, в Одеській області 27 січня СБУ затримала п’ятьох офіцерів ФСБ Росії, які намагалися отримати відомості у військовій та оборонній сферах, що становлять військову таємницю.

За його словами, "на гарячому" було затримано кадрового офіцера спецслужби РФ під час одержання від громадянина України відомостей, що становлять держтаємницю, і передачі винагороди у сумі 2 тисячі доларів за надану інформацію.

Встановлено, що кілька місяців тому співробітники ФСБ захопили на території Придністров’я громадянина України, доставили його на військову базу, де, погрожуючи його життю та здоров’ю, а також його родини, примусили до співробітництва.

Стосовно старшого офіцера порушено кримінальну справу за ст. 114 (шпигунство) Криміналього кодексу України і за рішенням Шевченківського райсуду Києва для нього обрано запобіжний захід у вигляді арешту. Інші співробітники ФСБ РФ після допитів та отримання від них вичерпних пояснень з приводу виконання розвідзавдань на шкоду безпеці України вислані з території нашої держави із забороною в’їзду на 5 років.

Читайте також:

Під Одесою затримані п’ять шпигунів-офіцерів ФСБ

У Кременчуці СБУ впіймала шпигуна

Росія ініціювала проти української фірми шпигунський скандал

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: