ФСБ звинуватили у викраденні українського розвідника

Джерело в українських контррозвідувальних службах заявило, що росіяни затримали українського розвідника Руслана Пилипенка у Придністров'ї незаконно.

Оперативника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Руслана Пилипенка, спробу вербування якого здійснила ФСБ Росії, було затримано незаконно, й інцидент із ним можна розглядати як викрадання.

Про це заявило джерело в українських контррозвідувальних службах, повідомило "Дзеркалу тижня".

За його даними, 29 жовтня 2009 року Пилипенка було затримано в Тирасполі місцевим міністерством держбезпеки і доставлено в російську військову частину без ордера та рішення суду.

Ніяких законних підстав для проведення такої акції ФСБ не мала, оскільки на території Придністров'я ФСБ зобов'язана дотримуватися законів Республіки Молдова. Співробітник ГУР МО законів Молдови не порушував і легітимні власті Молдови претензій йому не висували, констатувало джерело.

Викрадання й допит росіянами іноземного громадянина в Придністров'ї є грубим правопорушенням, оскільки ці дії знаходяться поза юрисдикцією і мандатом групи російських військ, які виконують миротворчу місію в Придністров'ї, повідомили в контррозвідувальній службі.

Зокрема, 20 січня 2010 року, заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін, перебуваючи в Молдові з офіційним візитом, заявив: "Група російських військ, яка дислокується зараз у Придністров’ї, виконує функції охорони складських приміщень та озброєнь. Завдяки їм мирно живуть люди в Придністров’ї та на іншій території Молдови".

Нагадаємо, що невдовзі після інциденту з Пилипенком українські спецслужби заарештували відділ ФСБ в Придністров'ї практично у повному складі при спробі проведення операції на суміжній території України.

Читайте також:

ФСБ звинуватила українські спецслужби в активному вербуванні росіян

Під Одесою затримані п’ять шпигунів-офіцерів ФСБ

СБУ спростувала свою причетність до шпигунського скандалу в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: