Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ФСБ звинуватили у залякуванні українських вчителів

Українська громада стала заручником погіршення українсько-російських міждержавних відносин на найвищому рівні.

Українська громада в Росії зазнає політичних утисків з боку російської влади.

Про це заявив співголова Об’єднання українців у Російській Федерації Валерій Семененко.

Так він розповів, що українські вчителі стали об’єктом інтересу російських спецслужб.

"Вони не приховували, що з ФСБ, обходили наших вчительок, зокрема, Карасьову Лєну і Шовгун Ніну і питали, що там робилося. Я спершу цього не знав, бо дівчата були залякані, але потім вони мені сказали", – розповів Семененко..

Директора московської школи, при якій діяв Український центр, звільнили з роботи. Пояснили, що через пенсійний вік, але Семененко припускає, що вона потерпіла через прихильність до української діаспори.

Не сподобалося представникам російської влади і те, як українці обговорювали складні сторінки історії. "З історії України ми слухання і по Мазепі проводили. Оце, мабуть, стало основною причиною тиску і нападу на нас", – зазначає Семененко.

Співголова Об’єднання українців Росії вважає, що українська громада стала заручником погіршення українсько-російських міждержавних відносин на найвищому рівні, адже до того понад десятиліття Український освітній центр діяв не в підпіллі, а з відома управління освіти Москви.

Він додав, що український центр було закрито. За опечатаними дверима – українські книги, дитячі національні костюми і супутник, який приймає телеканали з України.

Навесні минулого року московська влада заборонила діяльність Українського освітнього центру. Цей центр діяв при місцевій школі № 124 із 1995 року, а нещодавно був відбудований за кошти українських підприємців, які вклали в устаткування близько 25 тисяч доларів. Офіційна причина закриття – недотримання російського законодавства.

Семененко визнає, що Центр порушив деякі норми, але каже, що пропозицію виправитися московські чиновники вперто не хочуть чути і натомість повністю заборонили діяльність установи, в якій навчалося близько сотні українських дітей.

Читайте також:

Україна випередила Росію в рейтингу успішних країн світу

Україна обмежила автомобільне сполучення з Росією

Україна і Росія готують до підписання угоду по Чорноморському флоту

Залиште свій коментар

Вибір редакції