Фуфломіцин "Протефлазід", попри піар-кампанію виробника, медики брати не хочуть

Дата публікації
Перегляди
2943
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фуфломіцин "Протефлазід", попри піар-кампанію виробника, медики брати не хочуть

Спроби компанії "НПК Екофарм" схилити українських медиків до використання свого препарату "Протефлазід" для лікування коронавіруса закінчилися провалом.

Медики не хочуть використовувати фуфломіцин у лікувальній практиці. Про це пишуть "Букви".

"Історія чудо-засобу під назвою "Протефлазід" почалася за 20 років до спалаху епідемії нового коронавіруса в Китаї. Всі ці роки 96%-ва спиртова настоянка щучки та вейника справно продається в українських аптеках і обіцяє зцілення від широкого спектра хвороб: від ГРВІ та герпесу до гепатитів і навіть ВІЛ. При цьому препарат за два десятиліття так і не став об'єктом вивчення респектабельних лабораторій, не включений ні в один міжнародний протокол лікування і продається лише в Україні, Росії, Білорусі та деяких інших країнах СНД", - наголошується в матеріалі. 

Як говориться в статті, МОЗ України не включає препарат в число рекомендованих і ще в 2013 році відніс його до категорії ліків з недоведеною ефективністю. Простою мовою такі пігулки називають фуфломіцином.

З початком пандемії коронавіруса, в "Екофарм" не захотіли пропускати "вікно можливостей" та обрали тактику обробки головлікарів і місцевої влади.

"Ще в далекому лютому, коли українці тільки починали звикати до нового терміну "коронавірус", і в Нових Санжарах проходила обсервацію перша евакуйована з Китаю група, заступник директора "Екофарм" Олександр Гриневич урочисто вручив головному лікарю Новосанжарської лікарні коробку з "Протефлазідом". Далі, якщо вірити Гриневичу, вдалося облагодіяти лікарню в Чернівцях. Проте, масового ефекту домогтися не вдалося. Ніхто з авторитетних головлікарів і великих обласних лікарень приймати "Протефлазід" і безкоштовно рекламувати препарат не поспішав", - зазначає автор матеріалу.

Справжній скандал днями вибухнув у Львові, де "Екофарм" вдалося переконати лікарню швидкої медичної допомоги прийняти в дар невелику партію "Протефлазіду". У своєму прес-релізі компанія стверджувала, що виділяють його в якості гуманітарної допомоги у відповідь на прохання міської влади і установ охорони здоров'я Львова для боротьби з епідемією коронавіруса.

"Реакція мера Львова Андрія Садового була швидкою і різкою: "Керівництво компанії "Екофарм", яка виробляє "Протефлазід", дійсно запропонувало нам надати безкоштовно в якості гуманітарної допомоги невелику партію свого препарату, який, за їхніми словами, має імуностимулюючий ефект. Ні про який зв'язок з підготовкою лікарень міста до дій в умовах епідемії COVID-19, як про це йдеться в замовних матеріалах, не йшлося", - зазначив він.

Садовий пригрозив судовими позовами за поширення фейків і заявив, що отриману від "Екофарм" партію "Протефлазіду" відішлють назад виробникові.

Bihus.info присвятили ціле розслідування "Протефлазіду" і прийшли до висновку, що це звичайна спиртова настоянка, а не ліки від коронавіруса.

"Журналісти іронізують, що єдина доведена ефективність "Протефлазіду" - це безперечні антисептичні властивості препарату. 96% спирту, як-ніяк! Ось тільки коштує такий антисептик невиправдано дорого - від 300 до 600 гривень за флакон ємністю 30-50 мл. Чистий спирт обійдеться дешевше", - наголошується в статті.

Дата публікації
Перегляди
2943
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація