Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Футбол із Росії: українські паби готуються до трансляцій, а вболівальники закликають ігнорувати

6 тисяч українців придбали квитки на матчі.

"Червона картка" Путіну: міністр молоді та спроту України закликає своїх колег - міністрів спорту країн-учасниць Чемпіонату світу з футболу - політично бойкотувати змагання, які відбудуться в Росії. У листі своїм колегам він нагадує про понад 60 українців, яких незаконно утримують у російських в'язницях. Тим часом, бойкотувати чи дивитися вирішують українські вболівальники. У закладах відпочинку вже активно відкривають фан-зони і планують транслювати Чемпіонат світу з країни-агресорки. Кажуть, що заборони на такі трансляції в Україні немає. Закон і справді не обмежує тих, хто хоче дивитись і показувати футбол, йдеться в ТСН.16.45.

Столичний центр відпочинку «Максимум». Реклама на сайті «Росія - 2018» запрошує дивитись у закладі трансляцію ЧС. Поза камерою адміністратор наміри показувати змагання в країні-агресорці підтверджує.

Великий екран у Ірпені встановили у неділю, напередодні прямо навпроти відкрилось кафе, у місті одразу заговорили про те, що тут буде фан-зона. Співробітники торговельного центру нічого кримінального у перегляді футболу, що відбувається у Росії, не бачать. Втім, переконують, екран ставився не під Чемпіонат, а як зона відпочинку для дітей.

«Я як керівник цього торгівельного центру, я вас запевняю, трансляції Чемпіонату світу з футболу на цьому екрані не буде», – каже власник кафе.

Відвідувачі ж дивитись не проти.

«У Росії відбувається, але ж ми не за Росію вболіваємо. Ми за Іспанію», – каже відвідувач.

ВідеоБойкотувати чи дивитися: українські фанати розійшлися у думках щодо Чемпіонату світу в Росії

В закладах відпочинку вже активно відкривають фан-зони і планують транслювати чемпіонат світу з країни-агресорки. Кажуть, заборони на такі трансляції в Україні немає. Закон і справді не обмежує тих, хто хоче дивитися і показувати футбол. 

Бойкотувати чи дивитися: українські фанати розійшлися у думках щодо Чемпіонату світу в Росії

«Ми вболівальники, до чого політика до спорту», – додає інший.

Для нього спорт – це все життя. Степан Щербачов із родини спортивних журналістів і ніколи з дитинства не пропускав жодних чемпіонатів. Втім цьогорічний, що відбудеться у Росії дивитись не планує

«Моя думка, що це велика політична помилка світового масштабу, що цей Чемпіонат не забрали в Росії», - каже Степан.

Спортивний коментатор Денис Босянок від перегляду Чемпіонату не відмовляється. Але категорично відмовився його коментувати.

«Для мене це антиукраїнський канал, ніяких торгів не було», – додає Босянок.

Директор суспільного телеканалу, який мав би транслювати Чемпіонат, відмовився це робити.

«Ми вирішили, що це пропаганда і вона несе загрозу для країни», – повідомляє директор каналу.

Втім, права викупили ще до війни і заплатила за них Європейська спілка мовників. Ці гроші їй треба було повернути, тому і продали трансляцію «Інтеру». Держава цей борг не покривала. Але держава могла б законодавчо заборонити трансляцію. Але парламент цього не зробив.

«Це точно треба було зробити і прозвучати на всю країну, що ми хочемо заборонити таку річ. Якщо б рекомендували б не показувати, ми були б щасливі. Це б для нас був форс-мажор. Принаймні це зняло б питання штрафів можливих потім», – додає чоловік.

Проте окремі парламентарі вважають, що трансляція корисніша, ніж повна ії заборона.

«Якби трансляція українськими телеканалами не забезпечувалась б, то скажіть мені, будь ласка, футбольні вболівальники дивилися б матч? Вони б включили російські телеканали і там би пішов гімн Росії, російські коментатори возвеличували б велич Росії і так далі», – каже народний депутат Ольга Червакова.

Тим часом 6 тисяч українських вболівальників купили квитки на футбол. І такою поведінкою дають можливість Росії вчергове спекулювати темою "братніх народів".

«Коли приїжджає потяг «Київ-Москва» і звідти виходять 6 тисяч людей. Вона покаже, от дивіться скільки українців до нас приїхало, мова про яку війну іде?» - каже вболівальник.

Із фронту до українців нині вже лунають звернення ігнорувати навіть перегляд футболу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції