Політичний експерт Фукуяма пояснив, чому Україну не приймуть в ЄС і чому не варто йти в НАТО

Відомий американець заяви українських лідерів щодо членства в міжнародних союзах вважає надміру оптимістичними.

Один з найбільш відомих у світі політологів Френсіс Фукуяма припускає, що зовсім скоро у зв'язку з міграційною кризою і проблемами з євро ЄС не захоче приймати нових членів, зокрема, Україну.

Але це зовсім не означає, що Україні не варто намагатися потрапити в союз. Про це Фукуяма розповів в інтерв'ю виданню "Новое время".

"Бажання рухатися в цьому напрямку саме собою позитивне, тим паче, що для членства в ЄС потрібні ті реформи, які Україні й так необхідно проводити. Але судячи з кризових процесів у ЄС, які стосуються євро та мігрантів, заяви українських лідерів виглядають як надмірний оптимізм. Ймовірніше за все, Євросоюз вже не буде так радо приймати нових членів", — заявив американський футуролог.

У цей же час Фукуяма не вважає членство України в НАТО необхідним кроком.

"Я ніколи не був прихильником ідеї членства в НАТО для Грузії або України, тому що для цього потрібні залізні гарантії військової допомоги вашим країнам, а НАТО не здатне ці гарантії надати хоча б чисто з операційної точки зору", — зазначив він.

До речі, в другій половині серпня політолог Френсіс Фукуяма знову приїздив в Україну. Цього разу він читав лекції в Українському католицькому університеті у Львові.

Нагадаємо, відповідно до недавнього соціологічного опитування, понад половини українців підтримують вступ до ЄС. Однак, інша частина респондентів залишається прихильною ідеї вступу України в Митний союз. Майже третина всіх опитаних не бажає приєднуватися до жодної з організацій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: