Гаазький суд виніс вирок по Зміїному

Фактично це означає, що Україна втрачає "теріторіальну" монополію на розробку запасів нафти та газу з шельфу біля Зміїного. Разом з тим, процес вирішення статусу острова ще не закінчено.

Міжнародний суд ООН вважає, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.
Про це йдеться в оголошеному сьогодні рішенні Міжнародного суду ООН в Гаазі.

“Врахування острова Зміїний означало б юридичний перегляд географії”, - заявила Президент суду Розалін ХІГГІНС, зачитуючи рішення.

“Завдяки географічній конфігурації острів Зміїний не має ніякого впливу на можливе розширення виключної економічної зони України”, - зачитала вона.

Разом з тим, у Міністерстві закордонних справ задоволені рішенням Міжнародного суду ООН. Заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин вважає дуже важливим, що "в українсько-румунських стосунках знято останню проблемну ситуацію".

"Лінія є компромісною, а рішення суду є обов’язковим для обох сторін", - додав заступник міністра.

Купчишин також зазначив, що дуже важливим є рішення суду, відповідно до якого острів Зміїний було визнано островом з територіальним морем у 12 морських миль. Водночас, зазначив він, острів Зміїний не був визнаний релевантною обставиною для збільшення виключної економічної зони України.

Як повідомлялося, прес-секретар МЗС додав, що яким би рішення не було, воно не буде стосуватися території і державного кордону України, а лінія розмежування буде проходити далеко за межами державної території країни.

"Будь-яке рішення Міжнародного суду ООН – це крок вперед в утвердженні України як правової європейської держави", - сказав Кирилич.

Як відомо, 16 вересня 2004 року Румунія передала на розгляд Міжнародного суду ООН питання про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон між двома країнами.

Головною проблемою в делімітації шельфу і виняткових економічних зон України й Румунії в Чорному морі є юридичний статус острова Зміїний, який Україна вважає островом із правом на власні територіальні води, а Румунія називає скелею без цього права. Питання делімітації залишилося невирішеним із 1997 року, коли була підписана базова політична угода між Румунією й Україною.

На даний час на території острова Зміїний площею 1,5 кв. км постійно проживає близько 80 осіб - працівники маяка, гідрографи, іхтіологи, геофізики. Верховна рада України в лютому 2007 року ухвалила постанову про присвоєння населеному пункту, який знаходиться на острові Зміїний, назви селище Біле.


Читайте також:
Україна виконає будь-яке рішення ООН у територіальній суперечці з Румунією
Битва за Зміїний: хто отримає нафту та газ?

На острові Зміїному за 30 років буде "зона-сад"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: