Гавриш за зміну Вищої ради юстиції

Радник президента вважає за необхідне провести ротації у складі ВРЮ задля припинення конфлікту цієї установи із суддями.

Радник президента України з правових питань Степан Гавриш вважає за необхідне провести ротацію членів Вищої ради юстиції для припинення конфлікту між ВРЮ та суддівським корпусом. 

Про це він заявив сьогодні, 1 листопада, під час прес-конференції в УНІАН. 

Степан Гавриш
УНІАН
Степан Гавриш.
За словами Гавриша, Віктор Ющенко надзвичайно стурбований “кризою легітимності конституційного органу, а також висловлює свою стурбованість щодо спроб заполітизувати діяльність Вищої ради юстиції”. 

Радник глави держави наголосив, що на даний момент президент повернув до Вищої ради юстиції сотні справ щодо призначення суддів, і це є свідченням серйозної кризи в роботі ВРЮ. “І ця криза не може бути подолана іншим чином, ніж ротацією і проведенням реформ всередині Вищої ради юстиції”, - сказав Гавриш.

За його словами, заполітизованість в діяльності ВРЮ проявлялася у “репресіях проти тих суддів, які приймали рішення, що були на стороні президента”. Саме це, на думку Гавриша, стало причиною тієї глибокої кризи, яка виникла сьогодні між Вищою радою юстиції та суддівським корпусом. 

Крім того, за його словами, аби уникнути подібних суперечок між ВРЮ та суддівським корпусом, необхідно внести зміни до закону “Про Вищу раду юстиції” та до Конституції України.

“Цілком очевидно, що Верховна рада в нинішньому однопалатному форматі, де ключові рішення приймає політична більшість, не може формувати ні корпус суддів, ні представництво в Вищий раді юстиції, оскільки делегати будуть відображати політичні інтереси цієї більшості”, - сказав Гавриш.

Він такожнаголосив, що ВРЮ повинна представляти інтереси професійного корпусу юристів і суддів. “Ми отримали патову ситуацію, коли ВРЮ приймати рішення не може до того часу, поки не будуть зроблені внутрішні висновки та не буде прийняте рішення політичне президентом, Верховною радою щодо проведення ротації членів Вищої ради юстиції”, - сказав Гавриш.
 
У свою чергу, член Вищої ради юстиції Микола Шелест зазначив, що останнім часом рішення ВРЮ про подання на призначення суддів були нелегітимними, оскільки деякі члени цього органу біли звільнені президентом або з’їздом суддів. 

Крім того, за його словами протидія, яка існує сьогодні між ВРЮ та суддівським корпусом, виникла внаслідок того, що “заполітизована частина Вищої ради юстиції” намагалася законодавчо вирішити питання щодо надання ВРЮ функцій ініціювати питання щодо призначення суддів на посаду голови та заступників голови суду. 

“Тому я не бачу сьогодні можливості вирішити ту кризу, яка сьогодні існує, без залучення президента та органів суддівського самоврядування”, - сказав він. 

Зі свого боку, член Вищої ради юстиції Антон Чернушенко наголосив, що криза виникла і внаслідок прийняття парламентом у травні поточного року Постанови щодо тимчасового порядку призначення суддів на адміністративні посади, якою доручалося ВРЮ здійснювати ці призначення. 

“Вища рада юстиції останнім часом почала перебирати на себе ті функції, які відносяться до компетенції інших органів”, - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: