Газ для України буде по 418 доларів

Розрахункова ціна газу для України з 1 січня може становити 418 доларів за тисячу кубів.

Розрахункова ціна газу для України з 1 січня при переході на ринкові ціни повинна становити 418 доларів за тисячу кубометрів, повідомляє управління інформації "Газпрому" з посиланням на главу холдингу Олексія Міллера.

"Сьогодні в ході переговорів з делегацією НАК "Нафтогаз України" голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер нагадав, що "у разі переходу на ринкові, відповідні європейським ціни, для України розрахункова ціна на 1 січня 2009 року повинна становити 418 доларів за тисячу кубометрів", - йдеться в повідомленні.

Крім того, сьогодні в ході годинної розмови Володимира Путіна з Віктором Ющенком не вдалося досягнути домовленостей щодо газу. На питання, чому цього не сталося, російський президент відповів: "Платити не хочуть".

Нагадаємо, раніше Віктор Ющенко заявляв, що ціна імпортного газу для України має становити 100 дол. за тис. куб. м.

У 2008 році Україна купує газ по 179,5 долари за тисячу кубометрів. Контракт наступного року досі не укладений через існуючу заборгованість української сторони за поставки газу, що перевищує 2 мільярди доларів.

Як повідомлялося раніше, міжурядовою угодою від 2 жовтня поточного року передбачений поетапний перехід на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємоузгоджені ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території.

Проте умовою виконання даних положень меморандуму є повне погашення НАК "Нафтогаз України" всієї наявної заборгованості за поставлений газ.

У разі, якщо з 1 січня Росія зупинить подачу газу до України, міністр палива та енергетики Юрій Продан, заспокоює, що новорічні свята українці зустрінуть в будь-якому разі зі світлом і теплом. Україна достатньо запомувала палива у газосховища.

Докладніше - у відеосюжеті ТСН.

ВідеоВідносини України і Газпрому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: