З'явилася версія того, як РФ "забере" в України Севастополь

Севастополь може обрати проросійського лідера, який виведе місто зі складу України, побоюються деякі вітчизняні експерти.

Севастополь може обрати проросійського лідера, який виведе місто зі складу України, пише офіційне видання Міноборони України. Видання "Флот України" вважає, що найближчими роками влада не повинна дозволяти жителям Севастополя обирати мера. Київ повинен продовжувати практику призначення севастопольських градоначальників указами президента країни.

Видання критикує можливість ухвалення Верховною радою закону про статус Севастополя, який би дозволив жителям обирати мера. Раніше спікер Володимир Литвин обіцяв, що відповідний законопроект буде розглянутий парламентом вже в лютому 2009 року.

В місті живуть приблизно 16 тисяч російських військовослужбовців, а також тисячі відставних офіцерів і мічманів радянського і російського флотів. Ще близько 20 тисяч людей мають російські паспорти, приблизно стільки ж, наголошує видання, мають два паспорти.

У місті активно і безперешкодно діють російські спецслужби, стверджує видання. Інформаційний простір Севастополя знаходиться під тотальним контролем російських ЗМІ і проросійських місцевих інформаційних структур. "Якщо одіозний закон про статус Севастополя, який підтримується вельми далекими від лояльності до України силами, буде прийнятий, то мер міста буде обраний саме цими силами", відзначає "Флот України".

"В разі обрання мера Україна втратить можливості контролю і впливу в Севастополі, де, між іншим, розташована головна база ВМС України. Мер, приведений до влади відомими силами, буде відповідальним тільки перед ними. А якщо врахувати, що і в міській раді ці ж сили складають переважну більшість, то всі процеси на даній території вийдуть з-під контролю Києва. Не треба ілюзій: російські збройні сили навряд чи залишаться нейтральними, якщо "всенародно обраний мер" попросить підтримки", - пише газета.

"Спираючись на свого мера, антидержавні сили в Севастополі, координуючи свою діяльність із зарубіжними центрами підтримки, зможуть організувати провокацію будь-якого масштабу (втім, масштаб визначатимуть не вони). Що робитимуть в Києві, коли обраний спецслужбами Чорноморського флоту (кінець кінцем) мер проведе в місті референдум і підтримуваний міською радою (не говорячи вже про потужний іноземний інформаційно-політичний супровід) оголосить про відділення міста від України? А потім буде закликати до возз'єднання, відомо, з ким?" - міркує видання.

"Враховуючи незрозумілу активність БЮТ у Верховній раді, закон може пройти, унаслідок подолання президентського вето. Тоді ящик пандори відкриється, і вся його "краса" посипиться на голови українців. Ми отримаємо таку проблему, в порівнянні з якою "газова" війна січня 2009 року здасться нам дрібничкою. І це буде зовсім не "холодна" війна. Вона може бути надзвичайно гарячою... Конфлікт в Севастополі, подібний тому, що відбувалося в Південній Осетії, швидше за все, не обмежиться тільки цією територією, а спровокує ефект "доміно", що веде до краху соборності України", прогнозує газета.

Газета підкреслює, що "багато севастопольців говорять, що в місті щось назріває. Чи потрібно це “щось” підсилювати законом? Підштовхувати і розпалювати. Зрозуміло, коли це роблять люди, що працюють проти України, але коли так діють інші…".

Читайте також:
ПР позбулася прем'єра Криму та мера Севастополя
В Криму розглянуть справу "сепаратистів"
Україна та Росія сваряться через підводний човен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: