"Газова справа": детективи НАБУ затримали підозрюваного, якого розшукували понад рік

Чоловіку вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 55 млн грн.

5 вересня детективи НАБУ затримали одного з ймовірних учасників злочинної організації з розкрадання природного газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність із ПАТ "Укргазвидобування".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що затримана особа переховувалася від слідства і систематично змінювала місце проживання понад рік, адже від літа 2016 року вона була оголошена в розшук.

Своєю чергою, детективи НАБУ встановили місцезнаходження та затримали розшукувану особу. Сьогодні, 7 вересня, йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 55 млн грн.

Співучасника "газової схеми" підозрюють в участі у злочинній організації; заволодінні чужим майном в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, вчинене в складі злочинної організації; створенням та придбанням суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що спричинило велику матеріальну шкоду державі; вчиненням фінансових операцій та правочинів з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів; вчиненням дій, спрямованих на приховування та маскування незаконного походження таких коштів та майна чи володіння ними, джерела їхнього походження, вчиненого в особливо великих розмірах в складі злочинної організації.

Нагадаємо, НАБУ та САП займаються розслідуванням корупційних схем державного ПАТ "Укргазвидобування", організатором яких називають нардепа Олександра Онищенка. Фігуранти газової схеми завдали державі збитків на 3 млрд грн. З них 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд грн – це несплачена сума ренти за користування надрами. Як діяла "схема Онищенка", через яку підприємства "відмивали" мільярди, читайте на ТСН.ua за цим посиланням

ВідеоДетективи НАБУ затримали нових підозрюваних у газовій справі Онищенка

Залиште свій коментар