Газова суперечка зайшла в глухий кут

"Нафтогаз" та "Газпром" звинувачують один одного в порушенні зобов'язань перед ЄС. Європі це вже набридло.

Чехія, яка головує в Євросоюзі, відмовилась бути посередником у газовій суперечці між Україною і Росією.

За словами чеського міністра з європейських справ Александра Вондри, цей конфлікт є "чисто комерційним" і Прага не ставатиме на чийсь бік. Експерт з питань енергетики в МЗС Чехії Вацлав Бартушка зробив ще один прогноз:

"Якщо так триватиме постійно, Європа має можливості обійти Росію з Україною, що стосується постачань та транзиту газу. Це сигнал обом країнам. Ми не маємо причин заглиблюватися в деталі. Нам це байдуже. Ми маємо договір і хочемо, щоб він виконувався. Крапка", - заявив він, цитує Deutsche Welle.

Тим часом російсько-українська суперечка триває. Сьогодні "Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у тому, що російський концерн "свідомо йде на невиконання своїх зобов’язань перед Європейським Союзом".

Українська компанія вимагає від "Газпрому" негайно поновити рівномірне постачання газу по всіх транзитних напрямках: Союз, Прогрес, Уренгой-Помари-Ужгород, Єлець-Кременчуг-Тираспіль-Ізмаїл.

"Нафтогаз України" отримала попередження про зниження обсягів транзиту російського газу на 52 млн. кубометрів на добу на одному з чотирьох головних транзитних напрямків (транзитний коридор "Союз" з 72 до 20 млн. кубометрів на добу).

За таких обставин, повідомляє прес-служба НАК, даний напрямок фактично виводиться зі схеми постачання газу до країн Європейського Союзу.

"А саме, навіть при формальному збереженні ВАТ "Газпром" постачання заявлених обсягів транзиту НАК "Нафтогаз України" технічно не зможе забезпечити перерозподіл зазначеного обсягу між країнами-транзитерами", - йдеться у заяві компанії.

Тому "Нафтогаз" розцінює дії "Газпрому" як такі, що ставлять під загрозу енергетичну безпеку України і Європи, що може призвести до непередбачуваних наслідків для всієї газотранспортної системи Європи.

"Газпром" вже відреагував на цю заяву. За його словами, вони повністю виконують заявки європейських споживачів на постачання газу.

"Газпром" подає газ на вхід в газотранспортну систему України у повній відповідності з транзитним контрактом і заявками європейських покупців", - сказав офіційний представник компанії Сергій Купріянов.

Він стверджує, що зниження тиску на виході з газотранспортної системи України пов'язане з невиконанням українською стороною своїх зобов'язань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: