Газова війна на Миколаївщині: власник труби залишив 250 будинків без палива

Приватний підприємець вклав гроші в газогін селища і приватизував його повністю. Люди без палива. Влада безсила.

Понад 250 будинків у райцентрі Арбузинка, на Миколаївщині лишились без газу.

Люди справно платили за спожите, але паливо все одно вимкнули.

Справа у тому, що єдиним власником газогону, що проходить по селищу, є приватний підприємець. Тепер він вимагає, щоб люди заплатили йому майже по 10 тисяч гривень з будинку. Інакше газу їм не бачити.

Без газу селище вже два тижні. Люди обурені. Плити, на яких мали б заготовляти консервацію для зими – стоять без діла.

Про те, що газ вимкнуть, людей ніхто не попередив. У чому причина – дізнались лише згодом. З'ясувалося, що газова труба належить підприємцеві, який її будував.

Любов Ячанська, мешканка Арбузинки каже: "Він кричить, що це його власність, а де ж наша власність, ми заплатили 55 тисяч з будинку",

За словами керівника Арбузинської райадміністрації – в ситуації, що склалася винна попередня влада містечка. Коли чотири роки тому газогін почали будувати – підрядником, замовником та інвестором виступила одна особа. Люди уклали угоди з підприємцем, заплатили гроші, але, через незнання законів на оформленні дольової частки власності не наполягли.

Алла Резніченко, голова арбузинської РДА каже: "Він заключав такі договори, які нічому його не зобов`язували. Ті договори, які сьогодні переглядають правоохоронні органи, знайшли, здається, один який може звернутись до суду, виграти і він його підключить".

Власник газопроводу причин для обурення людей не бачить. У газифікацію селища, каже, вклав власні кошти – понад 8 мільйонів гривень. Те що люди вже заплатили – було орендою за користування.

Олексій Щербина, приватний підприємець, власник газопроводу каже: "Кожен громадянин, який приходив до нас писати заяву чітко знав, що він платить 3 тисячі умовну ціну і дозвіл на користування видавався не за дольову частку, а за користування моєю мережею".

Зараз, аби повернути собі вкладені в будівництво кошти, підприємець вимагає з людей майже по 10 тисяч гривень. Доки ті не заплатять – газ не увімкне.

Алла Резніченко, голова Арбузинської РДА стверджує: "На жаль сьогодні ми не можемо вплинути якимось законними ричагами і примусити його увімкнути газ".

Зараз в районі працює спеціально створена комісія. Висновки стануть відомі не раніше понеділка. Та чи будуть вони втішними для людей – ніхто не знає.

Без блакитного палива в Арбузинці наразі перебувають 253 будинки. Якщо залагодити питання миром не вдасться – людям доведеться йти по судах. В такому разі до холодів газу годі й чекати.

Детальніше дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Києву повернули гарячу воду та газ, незважаючи на борги

Власника турецького бару застрелили за те, що він заборонив курити

На Буковині чиновник "заробив" на повені 75 тис. грн

Кошти, виділені інвалідам, привласнив директор підприємства

ВідеоПідприємець перекрив газ 250 будинкам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: