Газові переговори з ЄС та Росією щодо збереження транзиту можуть відбутися одразу після виборів - "Нафтогаз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Швидше за все переговори можуть відбутися в травні.

Керівник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв припускає, що тристоронні газові переговори "Україна-ЄС-Росія" можуть відбутися одразу після президентських виборів в Україні. 

Про це Коболєв сказав в інтерв'ю ТСН.ua.

"Наскільки я розумію, [віце-президент Єврокомісії Марош] Шефчович хоче, щоб вони пройшли одразу після виборів президента і я думаю, що вони швидше за все відбудуться на початку травня", - сказав Коболєв. 

Він додав, що росіяни зацікавлені у цих переговорах так само, як і Україна, оскільки наразі вже зрозуміло, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" в обхід України не вдасться здійснити. "У них важка ситуація з "Північним потоком-2", їм треба думати про те, як транспортувати газ після 2019 року, у них точно є інтерес. Чи будуть вони готові вести переговори до остаточного оголошення результатів [виборів президента в Україні]? Думаю, що ні. Але тільки-но будуть зрозумілі результати виборів, вони погодяться на переговори", - заявив керівник НАК.

Коболєв також додав, що риторика росіян під час перемовин навряд чи зміниться незалежно від того, які будуть результати другого туру виборів після 21 квітня.

Нагадаємо, на останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

ВідеоГазові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Україна ризикує з наступного року втратити транзит російського газу. Про новий контракт спробують домовитися сьогодні – "Газпром" та "Нафтогаз" зустрінуться у Брюсселі, при посередництві Єврокомісії. Але чи збільшить шанси на угоду допомога європейців – дивіться у сюжеті. 

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Залиште свій коментар

Вибір редакції