Хроніка новорічних відключень російського газу

Проблеми з поставками газу Україна почала відчувати після зміни влади.

Милиционера застрелили на охоте
УНІАН
Відключення російського газу стає в Україні новорічною традицією
Проблеми в газових відносинах України та Росії почалися два роки тому. До 2006 року Україна отримувала російський газ за ціною 50 доларів за тисячу кубометрів і не відчувала ніяких проблем. 1 січня 2006 року РФ вперше відключила газ.

Причиною відключення стала відсутність контрактів на постачання палива. Наслідком газового конфлікту став прихід до України компаній посередників - зареєстрованої у Швейцарії RosUkrEnergo і "УкрГаз-Енерго".

"Газпром" у 2006 році хотів отримувати 230 доларів за тисячу кубометрів свого палива. Для того, щоб знизити ціну, Україна погодилася отримувати від посередника RUE дешевшу суміш російського та середньоазіатського газу.

“Нафтогаз України” два роки тому підписав із RosUkrEnergo контракт на постачання газу за ціною 95 доларів за тисячу кубометрів. Посередник отримував від "Газпрому" паливо за ціною 230 доларів, змішував його та продавав Україні.

Для реалізації газу промисловим споживачам України була створена друга компанія-посередник - "УкрГаз-Енерго".

У 2007 році ціна блакитного палива зросла до 130 доларів за тисячу кубометрів. Ставка за транзит російського газу українською територією, згідно домовленостям від січня 2006 року, становила 1,6 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

Тимошенко-Путін
УНІАН
Про поставки газу багато розмовляли, але так і не змогли домовитися російський та український прем'єри
З початку 2008 року ціна газу для України зросла до 179,5 долара за тисячу кубів. Сторони підвищили й транзитну ставку - до 1,7 долара.

Нинішній український прем'єр Юлія Тимошенко постійно виступає противником діяльності посередників на українському газовому ринку. У жовтні минулого року Тимошенко підписала зі своїм російським колегою Володимиром Путіним угоду про співпрацю в газовій сфері.

Тоді ж з'явився проект угоди між "Нафтогазом" і "Газпромом", який, серед іншого, передбачає довгострокові відносини, поступовий перехід України до європейських цін на газ і прямі поставки газу, без посередників.

Утім, вже в листопаді керівництво "Газпрому" заявило, що газ для України у 2009 році буде коштувати більше 400 доларів за тисячу кубометрів.

Це, а також газові борги України, які перевищували 2 мільярди доларів, призвело до того, що не були укладені нові контракти на поставку газу, а відповідно, й, до відключення блакитного палива Україні.


ВідеоХроніка відключень російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: