Газовий конфлікт поділив Україну на Схід і Захід

Більшість респондентів зі східної України звинувачує у загостренні газового конфлікту Україну, більшість із західної України - Росію.

53,8% українців засуджують дії своєї влади у газовому конфлікті. Підтримують кроки офіційного Києва лише 26,4% респондентів, ще 19,8% не змогли дати оцінку діям політиків.

Такі результати всеукраїнського телефонного дослідження "Ставлення українців до газового конфлікту з Росією", проведеного Інститутом Горшеніна 12-14 січня 2009 року.

Згідно з даними опитування, лише 5,4% українців зовсім не чули про газовий конфлікт з Росією. 70,5% тих, хто знає про проблему, отримують інформацію про газовий конфлікт з українських ЗМІ.

Але незважаючи на це, зазначають експерти Інституту Горшеніна, більшість вважає, що держава не здатна подбати про інформаційну безпеку своїх громадян.

При цьому 35,9% опитаних схильні вважати Україну та Росію рівною мірою винними у загостренні газового конфлікту.

Водночас, понад чверть респондентів (29,1%) вважає Україну винною у загостренні газового конфлікту, тоді як 27,3% українців покладає таку відповідальність на Росію. 7,6% не дали відповіді на це запитання.

Експерти зауважують, що зазначені погляди вмотивовані регіональною приналежністю опитаних: переважна більшість респондентів зі східної України звинувачує Україну у загостренні газового конфлікту, тоді як більшість опитаних із західної України – Росію.

Проте в цілому під час газового конфлікту більшість українців (63,1%) не змінили своє ставлення до Росії.

52,3% опитаних не погоджуються з тим, що Україна повинна платити за газ стільки ж, скільки країни Європи. Найбільший же відсоток тих, хто не згоден із європейськими цінами на газ для України, проживає у центральних областях України, тоді як найменший відсоток - на промисловому сході.

Лише 8,2% респондентів вважають головною метою Росії у газовому конфлікті забезпечення безперешкодного транзиту газу, тоді як 28,6% українців вважають, що Росія у конфлікті відстоює власні економічні інтереси, а 23,2% - що головною метою газового конфлікту є прагнення Росії знищити економіку України.

Крім того, українці готуються перейти на електроприлади та встановити автономне опалювання. Лише 17,3% населення твердо переконані, що не лишаться без газу та опалення через конфлікт, тоді як відносна більшість опитаних (28,4%) у разі припинення постачання газу мають намір перейти на електроприлади, а 14,3% українців встановлять автономне опалення.

І лише 14,6% респондентів візьмуть участь в акціях протесту. Таким чином, зазначають експерти інституту, українці вважають, що головною альтернативою газу є електрика та автономне опалення.

Телефонне дослідження "Ставлення українців до газового конфлікту з Росією" проводилось Інститутом Горшеніна з 12 по 14 січня 2009 року у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.

Всього, відповідно до випадкової вибірки, було опитано 1000 респондентів у віці 18 і більше років. Квотами у вибірці були: вік і стать. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

Читайте також:

Росія почала газову війну, щоб дискредитувати Україну
Хто виграв від "газової війни" Росії та України
Європа сидить без газу: "Газпром" і "Нафтогаз" сваряться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: