Газові контракти Тимошенко можуть бути скасовані

Газові контракти укладені 2009 року між Росією та Україною можуть бути поставлені під сумнів і в судовому порядку скасовані.

Газові угоди, укладені 19 січня 2009 року між Україною та Росією за згодою екс-прем'єра Юлії Тимошенко, можуть бути поставлені під сумнів і в судовому порядку скасовані.

Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в ефірі одного із телеканалів.

"Чи можна говорити про те, що підписання цього контракту було з грубими порушеннями українського закону? Так, це так. З української сторони всі дії по підписанню контракту носили протиправний характер", - уточнив Кузьмін.

"Це означає, що і сам контракт і всі дії з виконання цього контракту можуть бути поставлені під сумнів і в судовому порядку скасовані. У тому числі і в міжнародних судах", - зазначив він.

Кузьмін наголосив, що Тимошенко одноосібно прийняла рішення про укладання газових контрактів, яке могло бути прийнято тільки колегіально.

"Вона підписала документи, і доручила екс-главі "Нафтогазу" Дубині укласти ці контракти. І комісія експертів підрахувала збиток від цих дій", - повідомив перший заступник генпрокурора і уточнив, що збитки за підрахунками фахівців становлять 200 мільйонів доларів на рік.

Кузьмін зазначив, що Генпрокуратура отримала від Служби безпеки України 13 томів по цій справі і не мала права не порушити кримінальну справу.

"Слідчий абсолютно законно порушив кримінальну справу... Ознак злочину там достатньо", - уточнив він.

Перший заступник генпрокурора не зміг повідомити, чи свідчив колишній глава "Нафтогазу" Олег Дубина проти Тимошенко.

При цьому він уточнив, що справу буде доведено до кінця: "Буде. Можете не сумніватися. І в максимально стислі терміни".

Нагадаємо, 11 квітня 2011 року перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що Генпрокуратура порушила ще одну кримінальну справу відносно екс-прем'єра Юлії Тимошенко "за перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових контрактів в 2009 році".

Адвокат Тимошенко заявив, що у рамках розслідування справи щодо укладання газових контрактів у 2009 році буде допитаний прем'єр Росії Володимир Путін.

Читайте також:

Генпрокуратура заявила, що дії Тимошенко загрожували економіці

Тимошенко "світить" 10 років в'язниці у новій кримінальній справі

Адвокат Тимошенко запевнив, що ГПУ таки обіцяла допитати Путіна

Путін: перегляду газових контрактів не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: