Газового короля від Ющенка замінили на земляка Тимошенко

Уряд відмовився від послуг Іллі Рибчича, який очолював компанію "Укргазвидобування". Однак офіційно позбавити його посади в.о. не можуть, оскільки той перебуває на лікарняному.

НАК "Нафтогаз України" змінив генерального директора своєї дочірньої компанії "Укргазвидобування". Крісло Іллі Рибчича, який з 1998 року тричі очолював найбільше газовидобувне підприємство країни, зайняв Олексій Чеберда.

За даними джерел, підготовку цієї ротації розпочали ще в березні. Тоді Чеберда був призначений заступником гендиректора "Укргазвидобування". Учасники ринку не пов'язують цього менеджера ні з однією з великих фінансово-промислових груп. Однак джерела стверджують, що новий керівник "Укргазвидобування" добре знайомий з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. До того ж вони є земляками. Посади в держпідприємствах Чеберда дійсно отримував як раз в періоди перебування БЮТ при владі. У 2006 році він також потрапив до Київської обласної ради від партії нинішнього прем'єр-міністра "Батьківщина".

У свою чергу, Іллю Рибчича вважали близьким до родини президента. Відомо, що він має дружні стосунки з народним депутатом, рідним братом глави держави Петром Ющенком.

Офіційне представлення Олексія Чеберди колективу "Укргазвидобування" відбулося в минулу п'ятницю, 3 липня. Нового гендиректора держкомпанії супроводжували перший заступник голови "Нафтогазу" Ігор Діденко, а також заступники Володимир Ломоносов та Валентин Франчук.

Раніше Чеберда не займався видобутком вуглеводнів, при тому, що має досвід роботи в компанії "Укрнафта", а також очолював дочірні структури "Надра України" (ДП "Надра ресурс") і "Нафтогазу" (ДП "Укрнафтогазкомплект"). Його робота на всіх попередніх посадах зводилася до питань матеріально-технічного забезпечення.

"Він працював професійно, але дійсно відношення до виробництва в "Укрнафті" не мав", - підтвердив екс-голова цієї компанії Олег Салмін. Прихід Чеберди в "Укргазвидобування" відбувся напередодні завершення терміну трудового контракту Іллі Рибчича. З 23 травня Рибчич очолював компанію в статусі виконуючого обов'язки. Шансів на продовження договору у нього не було. Як свідчать джерела, колишній гендиректор не знаходив спільної мови з головою "Нафтогазу" Олегом Дубиною. Та й сама Тимошенко не раз критикувала роботу менеджера, який перебував при владі у держкомпанії, хоча виробничі показники "Укргазвидобування" весь це час не понижувалися.

Очікувалося, що Рибчича звільнять після 1 серпня - у цей день йому виповниться 60 років (пенсійний вік). У "Нафтогазі" вирішили інакше. Однак держхолдінг досі не може офіційно позбавити Рибчича посади в.о., оскільки той перебуває на лікарняному.

Радник прем'єра з енергетичних питань Олександр Гудима зазначив, що зміна керівництва "Укргазвидобування" має в тому числі й політичне підґрунтя. В січні 2008 року Рибчич був призначений у держкомпанію за квотою брата президента Віктора Ющенка - народного депутата від "НУ-НС" Петра Ющенка. Тоді депутат як раз увійшов в нову парламентську коаліцію, але зараз він відмовляється підтримувати своїм голосуванням парламентську більшість.

Читайте також:

Росія назвала ціну на газ для України на осінь

БЮТ обіцяє нових міністрів через тиждень

Тимошенко відмовила Ющенку у проханні "припинити кадрові війни"

Ульянченко перетворить Секретаріат з фабрики інтриг на дорадчий орган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: