Газову декларацію України і ЄС не будуть переглядати

Російсько-німецькі переговори з питань енергетичної безпеки підтвердили, що ні Німеччина, ні Росія не збираються здійснювати ревізію домовленостей.

Декларацію України і Європейського Союзу щодо модернізації української газотранспортної системи не буде переглянуто через позицію Німеччини, яка виступила за участь Росії в цьому процесі.

Про це заявив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, повідомляє прес-служба президента.

"Російсько-німецькі переговори з питань енергетичної безпеки підтвердили факт, що ні Німеччина, ні Росія не збираються здійснювати ревізію домовленостей між Україною і ЄС щодо модернізації української газотранспортної системи", - зазначив Соколовський.

За його словами, канцлер Німеччини Ангела Меркель фактично підтримала позицію Віктора Ющенка щодо підвищення рівня міжнародної і національної енергетичної безпеки, зокрема, шляхом деполітизації енергоринку і встановлення взаємовигідного балансу інтересів між споживачами, транзитерами і постачальниками енергоресурсів, включаючи ключового гравця - Росію.

На думку Соколовського, у позиції німецької сторони простежується національний прагматизм: надійні, прозорі, гарантовані й оптимальні за витратами поставки газу до Німеччини і Європи.

Він також нагадав, що Ющенко в трирічному переговірному процесі щодо модернізації ГТС завжди виступав на позиції, що російська сторона є важливим і бажаним партнером у цьому питанні.

Читайте також:

Мєдвєдєв надішле Україні і ЄС свої пропозиції щодо української труби

Росія шантажує Україну: або кредит, або газова труба

Продан: ми не збираємось переконувати Росію

"Газпром" прогнозує, що газ для Європи подешевшає

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: