"Газпром": "А кому зараз легко?"

У Росії одержали трохи грошей від "Нафтогазу" і хочуть ще. В іншому випадку "Газпром" знову обіцяє газ по 400 доларів.

Перебої в Україні з обміном гривні на долари - не привід для відстрочки виплати боргу "Газпрому" за поставлений газ.

Про це заявив речник "Газпрому" Сергій Купріянов в ефірі програми "Вести" телеканалу "Росія".

Так він прокоментував заяву глави правління "Нафтогазу" Олега Дубини щодо проблем, які виникли в української сторони з переведенням наявних коштів в гривнях в долари для виплат "Газпрому".

"А кому зараз легко?" - поцікавився Купріянов, нагадавши, що "Газпром" направив до Києва пропозицію зробити передоплату за транзит російського газу наступного року. Ці кошти, пояснив речник, зрозуміло, обчислюються в доларах.

Газпром
УНІАН
"Газпром" вимагає більше грошей
За його словами, "Газпром" вже одержав першу частину українського боргу за поставки газу, якщо у понеділок Україна погасить заборгованість за вересень і частину жовтня, у вівторок почнуться переговори з нею про подальшу співпрацю.

"Перші платежі ми вже бачимо, поки це не вся сума, про яку ми домовлялися. Ми розраховуємо, що 1 грудня, як було домовлено, ми одержимо борги за вересень, одержимо частину жовтня, і другого числа ми зможемо почати переговори про подальшу співпрацю", - сказав Купріянов.

У випадку, якщо Україна погасить до 1 січня 2009 року заборгованість в повному об`ємі, "Газпром" зможе "перейти на прямі довгострокові контракти з "Нафтогазом", і ми на це розраховуємо", повідомив офіційний представник "Газпрому".

"Треба зазначити, що "Газпром" пропонує українським колегам допомогу: ми готові зробити передоплату за транзит газу через територію України за майбутній період, це могло б бути істотною підмогою в погашенні боргу", - заявив Купріянов.

Проте, газовий монополіст як і раніше не збирається знижувати ціну спеціально для українських сусідів.

"До тих пір, поки не буде погашена заборгованість, єдина ціна за газ, про яку ми можемо говорити, - це ціна, що відповідає європейській - близько 400 доларів. Ми вбачаємо своє завдання в тому, щоб всі проблемні питання з українськими колегами врегулювати до Нового року", - сказав Купріянов.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: