"Газпром" бачить лише один вихід з газової кризи

Москва продовжує наполягати на тому, щоб Євросоюз допоміг Україні сплатити борги за російський газ.

Глава російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер заявив, що чергової газової кризи в Україні ще можна уникнути.

"Поки що газової кризи в Україні можна уникнути. Для цього Європа і Росія повинні спільно інвестувати в її запобігання. Час не чекає", - сказав він на зустрічі з виконавчим директором болгарського АТ "Булгаргаз" Димитром Гоговим.

Раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв висловив сумніви у здатності Києва сплатити за газ, який необхідно закачати в підземні сховища - 19,5 мільярдів кубометрів палива. Він запропонував Євросоюзу для забезпечення енергобезпеки подумати про надання синдикованого кредиту Україні.

Голова італійського уряду Сільвіо Берлусконі вже пообіцяв звернутися до Європейського Союзу з пропозицією допомогти Києву з оплатою російського газу, а саме – сплатити половину боргу.

Між тим українська влада заявляє, що проблем зі сплатою за паливо не матиме, просто Росія хоче, щоб ЄС взяв участь у фінансуванні закупівлі газу.

За словами радника прем'єра України Юлії Тимошенко Олександра Гудими, "вони (Росія – прим. ред.) шумлять, аби привернути увагу Європи - треба платити, інакше може повторитися січнева ситуація".

Читайте також:

Мєдвєдєв пожалівся Жириновському, що Україна від них відвернулася

Берлусконі пропонує Євросоюзу сплатити борги України

Москва боїться, що Україна не заплатить за газ, і вимагає гроші в Європи

"Газпром": ситуація з оплатою газу Україною дуже-дуже тяжка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: