"Газпром" блефує, тиснучи на Україну

Україні і Європі вистачить власних газових резервів, навіть якщо Росія повністю перекриє постачання газу. А "Газпром" знову вимагає від України погасити всі борги.

Україна і Росія знов розійшлися в питанні про постачання природного газу і ціні на нього, констатує американська газета The Boston Globe в редакційній статті "Газова політика в Україні". Видання вважає, що новому президентові США Бараку Обамі слід спробувати усунути приводи для розбіжностей у стосунках Заходу з Росією.

Нинішній конфлікт, на думку видання, представляє меншу небезпеку, ніж події 2006 року, коли Росія припинила постачати Україні газ, і в постачаннях в Європу почалися перебої. На відміну від того часу зараз і в України, і в Німеччини є достатні резерви, щоб протриматися зимовий опалювальний сезон, впевнені журналісти The Boston Globe. Отже, якщо навіть Газпром втілить свою погрозу в життя, жителі України й інших європейських країн не мерзнутимуть, пише газета.

The Boston Globe припускає, що Кремль хоче таким чином показати свою невдоволеність спробами України вступити до НАТО і продемонструвати, що це може позначитися на енергопостачанні Європи.

Як би Росія і Україна не вирішили цю суперечку, адміністрації Обами слід повністю перебудувати стосунки з Росією, вважає газета. Тепер, коли Кремль більше не боїться спроб адміністрації Буша втягнути Україну в НАТО, керівництво Росії вже не може виправдовувати цим використання постачань енергії для геополітичного тиску, стверджує видання.

Разом із тим, Рада директорів "Газпрому" доручила правлінню компанії продовжити роботу, результатом якої має стати повне погашення Україною газових боргів і укладання нових угод на постачання палива до України.


Відео"Газпром" блефує, тиснучи на Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: