"Газпром" боїться, що в України закінчаться гроші

Глава "Газпрому" уже тепер почав переживати, що вибори в Україні "заберуть" всі гроші і розплатитися за газ не буде чим.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер побоюється, що Україна не зможе розплатитися за газ у 2010 році.

Він зазначив, що зараз українська влада справно виконує свої боргові зобов'язання, використовуючи ресурси своїх валютних резервів, і завдяки допомозі Міжнародного валютного фонду.

Однак, сказав глава "Газпрому", поки неясно, чи вистачить цих ресурсів на оплату чергового рахунку за російський газ, покрити який необхідно до 7 лютого 2010 року.

Крім того, вважає Міллер, майбутні президентські вибори в Україні є ще одним приводом для занепокоєння, тому що можуть погіршити політичну нестабільність в країні.

Нагадаємо, що 12 вересня Міллер підкреслював, що на даний час у "Газпрома" чудові відносини з Україною в газовій сфері, тому що "Нафтогаз" виконує контрактні зобов'язання в частині оплати і транзиту.

"Україна виконує підписані контракти, хотілося б, щоб вони більше відбирали, але зобов'язання з оплати і транзиту виконуються", - сказав він.

Глава "Газпрому" додав, що ризики у відносинах з Україною носять політичний характер, пов'язаний, в тому числі, з тим, що в середині січня в країні відбудуться президентські вибори.

По території України в Європу транспортується близько 120 мільярдів кубометрів газу на рік.

Нагадаємо, "Газпром" 1 січня 2009 року через відсутність контракту припинив постачання газу Україні, а 7 січня на два тижні був припинений і транзит до Європи через українську територію. Відновити постачання в ЄС вдалося лише після підписання 19 січня угоди про постачання газу в Україну і його транзит до Європи на 2009-2019 роки. Передували цьому переговори прем'єр-міністра РФ і України Володимира Путіна і Юлії Тимошенко.

Читайте також:

"Газпром" підтвердив оплату Україною постачань газу у серпні

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

"Нафтогаз" збирає 667 мільйонів, щоб розплатитися з Москвою

Європа дасть Україні 2 млрд доларів на ремонт газової труби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: