"Газпром" давно планував відключення газу

Німецьке видання пише, що "Газпром" давно планував нинішню акцію з відключення газу і попереджає, що це може мати надзвичайно серйозні наслідки.


Конфлікт між українським "Нафтогазом" та російським "Газпромом" може мати значно гірші наслідки, ніж припускалося раніше. Газові фахівці брюссельської інституції вважають реальною небезпекою "серйозний технічний колапс" мережі газогонів України. Це може статися в результаті нинішнього припинення російських газових поставок.

Про це пише у четвер в своїй статті економічне видання Financial Times Deutschland без посилання на джерела цієї інформації. Така аварійна ситуація, на переконання Єврокомісії, може призвести до надзвичайного стану в більшості східноєвропейських країн ЄС. Масштаб цієї кризи не має аналогів, пише газета.

За інформацією Financial Times Deutschland, у своїх висновках для внутрішнього користування Єврокомісія виходить з того, що, зупинивши постачання газу, Росія порушила свої договірні зобов’язання перед європейськими країнами. Крім того, у Брюсселі мають підозру, що акція Росії, скоріш за все, є давно спланованою, адже ще в грудні делегати "Газпрому" приїздили до європейських столиць, "готуючи" до нинішньої кризи.

Експерти, за даними видання, побоюються, що навіть у разі, якщо Росія у четвер почне качати блакитне паливо до газопроводів України, постачання Європи відновиться лише за тиждень, оскільки можуть виникнути проблеми на компресорних станціях, які створюють необхідний тиск для транспортування газу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: