Україна готова платити Росії 201 долар за газ. Не більше

Прийнятною для України ціною за російський газ є 201 долар за 1 тис. кубометрів.

Прийнятною для України ціною за російський газ є 201 долар за 1 тис. кубометрів. Про це заявив голова Нафтогаз Україна Олег Дубина, передає прес-служба уряду України.

Дубина нагадав, що таку пропозицію раніше вже озвучили президент і прем'єр-міністр України. При цьому ставка транзиту повинна складати 2,05 дол. за 1 тис. кубометрів на 100 км відстані.

"Ціна в 250 доларів за 1 тис. кубометрів, на якій наполягає Газпром, є економічно необґрунтованою і неприйнятною", - заявив Дубина.

У свою чергу він також додав, що готовий до негайного відновлення переговорів з "Газпромом" на конструктивних позиціях.

"Я готовий вилетіти до Росії у будь-який час, щоб підписати контракт. Але я хочу підписати тільки те, що є економічно обґрунтованим для Україна, для "Нафтогазу", - сказав він.

Раніше глава "Нафтогазу" припустив, що у випадку, якщо переговори з Газпромом зайдуть в безвихідь, справу повинні вирішувати уряди двох країн. Ймовірно, за словами Дубини, також залучення посередника, яким може стати Євросоюз.

Як повідомлялося, Європейський союз не має наміру втручатися як арбітр в російсько-українську газову суперечку.

У свою чергу офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов "Газпром" закликає Україну повернутися до переговорів з газового питання. "Ми закликаємо українських колег повернутися за стіл переговорів", - сказав Купріянов.

Нагадаємо, "Газпром" 1 січня у зв'язку із закінченням терміну контракту припинив поставки газу Україні, що є країною-транзитером. При цьому Росія продовжує в повному об'ємі поставляти газ Європі.

Зазначимо, "Нафтогаз" та "Газпром" звинувачують один одного в порушенні зобов'язань перед ЄС.

За словами Купріянова, Україна не погасила заборгованість за поставки газу в 2008 році у розмірі 614 мільйонів доларів.

Крім того вчора, 4 січня, "Газпром" запропонував Україні газ по 450 доларів за тисячу кубометрів, розраховуючи, що така пропозиція поверне "Нафтогаз" за стіл переговорів, заявив журналістам глава російського концерну Олексій Міллер.

"Сподіватимемося, що пропозиція про ціну газу для України в 450 доларів найближчим часом поверне "Нафтогаз України" за стіл переговорів", - сказав Міллер.

Росія раніше запропонувала Україні купувати в 2009 році газ по 250 доларів за тисячу кубометрів (у 2008 році ціна становила 179,5 доларів). Україна вважає оптимальною ціну в 200-235 доларів. Потім "Газпром" заявляв, що у зв'язку з відмовою Києва від пропозиції з пільговою ціною тариф поточного року становитиме 418 доларів. 

"Українська сторона не проявляє ніякої ініціативи по підписанню контракту на поставку газу на 2009 рік. Натомість "Нафтогаз України" відмовляється визнавати діючий контракт на транзит і грубо порушує свої зобов'язання по ньому", - сказав Купріянов. 


Відео"Газпром" запропонував Україні газ по 450 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: