Європейські ревізори на місці перевірять, чи краде Україна газ

Європа вже 9 січня відрядить своїх спостерігачів, щоб налагодити транзит російського газу. Україна просить промоніторити й російські газові об'єкти.

Євросоюз та Україна домовилися, що спостерігачі ЄС будуть направлені на об'єкти газотранспортної системи України вже в п'ятницю, 9 січня.

Відповідний протокол було підписано сьогодні у Брюсселі.

При цьому українська делегація запропонувала європейській стороні також направити спостерігачів до Росії, з метою їх присутності на російських газових об`єктах, насамперед, газовимірювальних станціях.

Як повідомив уповноважений президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський, ЄС висловив зацікавленість і пообіцяв якнайшвидше опрацювати це питання із Росією.

Голова російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Україна повинна буде відновити транзит російського газу до ЄС одразу після того, як незалежний моніторинг приступить до виконання своїх функцій.

"Ми домовилися з європейськими партнерами, що буде створений механізм незалежного спостереження... Як тільки міжнародні спостерігачі з'являться на об'єктах газотранспортної системи, тут же Україна має відновити транзит", - заявив він у четвер в Брюсселі на прес-конференції.

Міллер висловив упевненість, що робота такого механізму дозволить забезпечити стовідсоткове постачання газу в ЄС.

У свою чергу, віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря закликав Росію відновити поставки газу на експорт і запевнив, що Україна забезпечить його транзит до Європи.

Нагадаємо, Україна та Росія досі не мають двостороннього контракту на поставки газу на 2009 рік. Крім того, невирішеним залишається питання транзиту російського газу до Європи, який було зупинено зранку 7 січня, після того, як російська сторона звинуватила Україну в "крадіжці" палива, призначеного для Європи.

Україна та Росія принципово погодились залучити міжнародних експертів на компресорні станції для спостереження за тим, як відбувається транзит російського газу до Європи.

У Брюсселі зранку 8 січня відбулася двостороння зустріч голови НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини та керівника російського "Газпрому" Олексія Міллера. Переговори між триватимуть і ввечері. За словами Міллера, досягти консенсусу вони планують сьогодні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: