"Газпром" дозволить "Нафтогазу" видобувати в себе газ в обмін на злиття

Росія дозволить Україні видобувати в себе газ в обмін на створення СП "Нафтогазу" та "Газпрому". Але багаті газом родовища Києву не віддадуть.

Москва згодна допустити Україну до видобутку газу на її території за умови створення СП між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

"З нашого боку є принципова позиція: ми хочемо, щоб була завантажена наша газотранспортна система. А з боку російських партнерів є пропозиція дати нам можливість працювати з їх видобувними активами. Так само, як вони зробили з німецькою компанією Wintershall", - сказав Бойко і додав, що ці пропозиції вивчаються і ніяких остаточних рішень по них прийнято не було.

У прес-службі "Газпрому" коментувати слова Юрія Бойка відмовилися. Однак високопоставлене джерело в компанії пояснило, що в СП пропонується внести не чинне родовище, а лише право видобутку сировини на одній з великих площ, пише "КоммерсантЪ-Україна".

"Прибуток, який Україна отримає від транспортування газу, вона зможе інвестувати в розробку цього родовища. Якщо вона принесе результат, газ може бути проданий всередині Росії або експортований в Україну, і таким чином СП отримає додатковий прибуток, - розповів співрозмовник .- Про одержання готового родовища, де буде багато дешевого газу, мова не йде".

Начальник інвестиційного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн припускає, що Україні будуть запропоновані ділянки, від розробки яких раніше відмовилися інші компанії.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима вважає, що на таких умовах проект створення СП між Україною і Росією спочатку приречений на провал.

"У нас вже є приклади співпраці, де інтереси двох країн спочатку не збігалися, а тому проекти виявилися нежиттєздатними: газотранспортний консорціум і "Укртатнафта", - нагадав експерт.

Нагадаємо, 20 серпня у Москві розпочато новий раунд переговорів про створення спільного підприємства ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз".

Читайте також:

"Південний потік" відбере в України половину транзиту газу

Азаров сподівається умовити Росію знизити ціни на газ

Бойко обіцяє не віддавати Фірташу газ без суду

Бойко: українці та росіяни платять за газ однаково

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: