"Газпром" хоче контролювати українські труби і газосховища

В Росії формують спеціальну групу, яка буде доводити, що Україна таки краде газ.

"Газпром" опублікував протокол про створення міжнародної експертної комісії з контролю за транзитом газу територією України.

Оприлюднений російською компанією документ, зокрема, вимагає надати комісії право вільного доступу до документації та об'єктів газотранспортної системи (ГТС) України, а також до українських підземних сховищ газу.

Цей документ уже підписаний російською стороною, проте на ньому поки що відсутній підпис представників Єврокомісії. Натомість українська сторона виступає проти участі росіян у роботі моніторингової комісії.

Згідно з протоколом "Газпрому", комісія має бути сформована з представників Міністерства енергетики РФ, Міністерства палива та енергетики України, представників Єврокомісії та виробників, покупців і перевізників газу, незалежних експертів.

"Кожна сторона призначає одного представника зі свого боку до складу комісії і повідомляє інші сторони про це призначення", - наголошується в документі.

Функціями і завданнями комісії названі контроль за виконанням контрактних зобов`язань щодо транзиту газу через територію України, моніторинг технічного стану ГТС України, зокрема підземних запасів газу, розгляд інших питань, складання рекомендацій і пропозицій стосовно оптимізації транзиту газу через територію України.

"Комісія та її представники наділяються, відповідно до цієї угоди, повноваженнями, необхідними для виконання вказаних вище цілей, функцій і завдань, включаючи також і право вільного доступу до документації та об`єктів ГТС України, і до підземних сховищ газу", - сказано в документі.

Нагадаємо, вчора голова "Газпрому" Олексій Міллер і керівник "Нафтогазу України" Олег Дубина відвідали Брюссель, де провели переговори один з одним та з представниками Єврокомісії.

Одним із наслідків переговорів стало рішення про те, що вже у п'ятницю до України приїдуть європейські спостерігачі. Вони перевірять, чому виникли проблеми із транспортуванням російського газу до Європи. Зараз країни ЄС потерпають від нестачі блакитного палива.

Російська сторона продовжує звинувачувати Україну у незаконному відборі свого газу. Ці звинувачення почали лунати майже одразу після того, як РФ перекрила Україні паливо.

Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: