"Газпром": або гроші, або відключення газу

Російський монополіст вимагає негайної оплати за поставлене блакитне паливо і погрожує перекрити Україні газ з Нового року.

Оголошена російською стороною сума боргу України за газ у розмірі 2,4 млрд. дол. не пов`язана з діяльністю посередника - RosUkrEnergo.

Про це сьогодні в прямому ефірі телеканалу "Вести" заявив прес-секретар голови правління "Газпрому" Сергій Купріянов.

За словами Купріянова, розбіжності в сумах заборгованості, які повідомили українська й російська сторони, пов`язані з методологією підрахунку.

"Річ у тому, що українська сторона говорить про вересень і жовтень. Ми рахуємо вже й поточні поставки - листопад закінчується, а це істотна сума. Плюс набігли пені і штрафи. Тобто, розбіжностей насправді в оцінці поточної заборгованості немає. Українська сторона говорить лише про прострочену заборгованість", - сказав він.

Крім того Купріянов заявив, що у разі непідписання договору з Україною на поставки газу в 2009 році до кінця цього року будуть змушені припинити ці поставки.

“Ми б хотіли уникнути такого розвитку подій – у нас є час, щоб встигнути за дні, що залишилися до Нового року, про все домовитися, але, як ви чудово розумієте, постачати газ без контракту ми не можемо", - сказав він.

Купріянов зазначив, що якщо умови меморандуму про поступовий перехід на ринкові ціни до 2011 року не будуть виконані, то ринкова ціна для України складеться з 1 січня 2009 року на рівні 400 дол. за тисячу кубометрів.

“Меморандумом передбачений поступовий перехід на ринкове ціноутворення в 2009-2010 роках, і якщо умови меморандуму будуть виконані, можна буде говорити про інші умови”, - підкреслив він.

При цьому Купріянов нагадав, що для виконання умов меморандуму Україні необхідно розрахуватися за вже поставлений газ.

Відповідаючи на запитання, якою може бути ціна газу в такій ситуації, він сказав: "Це переговорний процес – ми поки деталі не розкриваємо".

Газпром
УНІАН
Як і кожного року, Росія знову пригрозила залишити Україну без газу
Як повідомляв ТСН.ua, 20 листопада президент РФ Дмитро Мєдвєдєв доручив "Газпрому" стягнути з України борг за поставки газу з Росії в розмірі 2,4 млрд. доларів.

"Із боргом України потрібно остаточно визначитися й стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому. Так, як це встановлено чинним законодавством, і в рамках наших двосторонніх відносин", - заявив Мєдвєдєв на зустрічі з головою "Газпрому" Олексієм Міллером.

Проте в "Нафтогазі" заявили, що мають борги виключно перед компанією RosUkrEnergo, й сума цього боргу "з урахуванням усіх нюансів" становить близько 1,3 млрд. дол.

Також прем`єр Юлія Тимошенко сказала, що це "не борги уряду України, а борги компанії RosUkrEnergo, які залишилися з попередніх періодів".

"Уряд України RosUkrEnergo нічого не винен", - сказала вона.

У свою чергу прес-секретар RosUkrEnergo Андрій Кнутов заявив, що борг НАК "Нафтогаз України" перед компанією становить 2,4 млрд. дол.

"Інформація про розмір боргу перед компанією RosUkrEnergo, яку поширюють представники НАК "Нафтогаз України", не відповідає дійсності. Зазначена заборгованість України перешкоджає своєчасним і повним розрахункам компанії RosUkrEnergo AG перед "Газпромом"", – сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: