"Газпром" назвав декларацію по українській ГТС нереальною

Росіяни говорять, що європейські компанії визнали підписаний у Брюсселі план з модернізації української ГТС таким, що не може бути реалізованим на практиці.

"Газпром" і компанії - найбільші споживачі російського газу в Європі визнали, що декларація про модернізацію газотранспортної системи України, підписана Києвом і Єврокомісією, не може бути реалізована на практиці.

Про це заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним.

Міллер повідомив, що 2 квітня провів зустріч з керівниками європейських компаній, які є найбільшими споживачами російського газу. У зустрічі взяли участь керівники німецької Ruhrgas, італійською Eni і французькою Gas de France. "Цей документ (декларація) був розроблений без участі найголовніших гравців на газовому ринку Європи - Росії, як постачальника, і європейських компаній - найбільших споживачів російського газу. Наша загальна оцінка, що такий підхід робить даний документ абсолютно неробочим", - заявив Міллер.

За словами Міллера, учасники зустрічі домовилися "створити робочу групу, яка збереться через місяць-півтора на такому ж високому рівні для обговорення питань підвищення надійності та стабільності транзиту газу через територію країн Європи".

Раніше генеральний керівник Eni Паоло Скароні запропонував створити консорціум з управління ГТС України. "Говорити про збільшення постачань газу без участі тих, хто поставляє газ, і тих, хто його купує, - втрата часу", - сказав він. Раніше з пропозицією про створення консорціуму виступала російська влада, проте Київ не має наміру втрачати контроль над ГТС. Скароні також вважає, що розширення пропускної спроможності газотранспортної системи України, яке було прийнято на конференції в Брюсселі, - "не лише втрата часу, але і втрата коштів".

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 23 березня підписала в Брюсселі спільну з Євросоюзом декларацію про модернізацію ГТС України. Російська делегація залишила переговори до підписання документа.

Читайте також:

Газову декларацію України і ЄС не будуть переглядати

Україна ремонтуватиме свою ГТС вітчизняним обладнанням

Продан: ми не збираємось переконувати Росію

"Газпром" назвав Україну "транзитним шантажистом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: