"Газпром" назвав ціну на газ для України на 1 квартал 2010 року

Разом зі зростанням цін на газ, ставка транзиту газу територією України збільшиться з 1,7 до 2,8-3 доларів за тисячу кубометрів.

"Газпром" прогнозує ціну газу, що імпортується до України, в першому кварталі 2010 року на рівні 300-310 доларів за тисячу кубометрів. Про це повідомив директор компанії "Газпром збут Україна" Анатолій Подмишальський під час Українсько-Російського економічного форуму в Києві.

За прогнозами представника "Газпрому", ставка транзиту газу територією України з 2010 року збільшиться з 1,7 до 2,8-3 доларів за тисячу кубометрів на 100 км відстані.

Російська газова монополія розраховує, що авансу в обсягу 2 млрд доларів, який "Газпром" заплатив за транзит у 2009 році, вистачить ще й на оплату цих послуг у першому кварталі 2010 року.

За словами Подмишальського, прогнозується, що за підсумками 2009 року Україна імпортує трохи більше 26 млрд кубометрів газу, а на 2010 рік законтрактовано обсяг 33,75 млрд кубометрів.

Нагадаємо, раніше прес-секретар "Газпрому" Сергій Купріянов повідомляв, що середня ціна постачань російського газу в Україну наступного року складе близько 280 доларів за тисячу кубометрів.

За словами Купріянова, при цьому обсяг постачань блакитного палива знижено до 33,75 мільярдів кубометрів замість запланованих 52 мільярдів. Недоотримана вигода "Газпрому" у 2010 році від зниження обсягів постачань в Україну складе більше п'яти мільярдів доларів.

Читайте також:

"Нафтогаз": Газових посередників не буде

Україна почала понаднормово споживати російський газ

Росія обіцяє, що нової газової війни з Україною не буде

Мєдвєдєв зрадів, що в українців є гроші на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: