"Газпром" не бронював потужності через Україну та Польщу на річних аукціонах

Дата публікації
Перегляди
506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Газпром" не бронював потужності через Україну та Польщу на річних аукціонах

Фото: УНІАН

Газ у Європі дорожчає через те, що Газпром не забронював додаткові потужності для транзиту газу через Україну на липень.

Російський експортер газу "Газпром" не бронював потужності на наступний газовий рік (від 1 жовтня 2021 року по 1 жовтня 2022 року) через Польщу і Україну на річних аукціонах, які пройшли 5 липня на платформах бронювання GSA Platform і Regional Booking Platform.

Як пише Інтерфакс, Оператор газотранспортної системи України виставляв для річного бронювання додаткові "тверді" потужності в 9,8 млн куб. м на добу (на додаток до довгострокового контракту обсягом 40 млрд куб. м на рік - це 109 млн куб. м на добу), а польський Gas System виставив потужності газопроводу "Ямал-Європа" у 79 млн куб. м на добу. Спочатку ОГТСУ виставляв на аукціон 15 млн куб. м за добу, але потім пропозиція скоротилася до 9,8 млн куб. м на добу.

Раніше перспективи бронювання польських газотранспортних потужностей на річному аукціоні у "Газпромі" прокоментували так:

"Рішення про точний обсяг польських транзитних потужностей на наступний газовий рік буде ґрунтуватися на поточній оцінці потреб "Газпрому", в тому числі з урахуванням запропонованої польською стороною можливості бронювання потужностей на більш короткий строк. Обсяг транспортування газу територією Білорусі за необхідності буде скоректований з урахуванням зазначених потреб".

Українські газотранспортні потужності "Газпром" в цьому році дозамовляє на місячних "твердих" аукціонах (по 15 млн куб. м на добу). 

Нагадаємо, 1 липня ціни на природний газ на українському ринку під час торгів перевищили 15 000 грн/тисячу кубометрів (з ПДВ), встановивши новий історичний рекорд. Порівняно з попереднім днем, вони зросли у середньому на 11−12% або на 1 500 грн/тис. куб. м. Ціни на газ в Україні зростають через високий попит на фоні обмеженої пропозиції та ріст котирувань у Європі. Газ у Європі дорожчає через те, що Газпром не забронював додаткові потужності для транзиту газу через Україну на липень, коли газопроводи Ямал та Північний потік будуть відключені для технічного обслуговування.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація